Stop: 0x00000124 hatası yani Mavi ekran hatası çözümü nedir?

Stop: 0x00000124 hatası yani Mavi ekran hatası çözümü nedir

Mavi ekran hatasının nedeni nedir

candan candan (4301)
7 yıl önce sordu

  • aynı başlık varken bunu açman gereksiz olmuş @candan hakan 7 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Mavi ekran Stop: 0x00000124 hatası  genelikle sürücü  ve donanımsal  hatalardan kaynaklanıyor çözüm yolu

bilgisaayarınızı yeniden başlatın F8 tuşuna aralıklarla basın siyah bir ekran açılacaktır aşağıda resimdeki işaretli yerlere sırasıyla tıklatın ekran açılacaktır

candan candan (4301)
7 yıl önce cevaplandı

  • "The system encountered an uncorrectable hadware error" hata mesajının anlamı "Sistem düzeltilemez bir hadware hatasıyla karşılaştı" şeklindedir. Hata mesajının devamındada çözüm için denenmesi gereken yol olarak bozuk donanımın yerine yenisinin kullanılması (veya yeni yazılım yüklenmesi) belirtiliyor. Ama bu mesaj ile karşılaşılan mavi ekranlarda bozuk donanım ihtimali çok fazladır ve donanım değişikliği yapılmadan çözüme gidilemeyeceği düşünülür. Belki format veya repair (onarım) yine denenebilr. En azından kaybedilecek -zaman kaybı ve biraz emekten başka- bir şey olmaz. temmuz 7 yıl önce
  • Aynı konuyu ve üstelik aynı başlıkla kısa bir süre önce @merdal123 açmış. Sende bu konu muhtevasındaki çözümü aynen (paylaşılan resimleride aynı) olarak zaten paylaşmışsın. Önceki mesajın hemen ardından aynı konuyu aynı muhtevası ve aynı çözüm tavsiyesi ile yeniden açmaya gerek varmıydı? Bence yoktu :) temmuz 7 yıl önce