String or binary data would be truncated. The statement has been terminated hatası

Asp.Net,  MVC, C#  uygulamasında  yazdıpım kodlarda aşağıdaki hatayı alıyorum.

'/' Uygulamasında Sunucu Hatası.

String or binary data would be truncated.
The statement has been terminated.

Açıklama: Geçerli web isteği yürütülürken işlenmemiş özel durum oluştu. Lütfen hata ve kod içinde kaynaklandığı yer hakkında daha fazla bilgi almak için yığın izlemesini gözden geçirin.

Özel Durum Ayrıntıları: System.Data.SqlClient.SqlException: String or binary data would be truncated.
The statement has been terminated.

String or binary data would be truncated. The statement has been terminated hatasının çözümü nedir?

alattin alattin (16984)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    String or binary data would be truncated. The statement has been terminated hatasının çözümü nedir?

    Asp.net uygulamalarında, entity framework kullanan uygulamlalarda String or binary data would be truncated. The statement has been terminated hatası genellikle veritabanına kaydedilmek verinin boyutu veritabanında tanımlı alandan fazla olduğunda ortaya çıkar.

    Örneğin SQL veritabanındaki ilgili tablonun kolonu nvarchar(50) olarak tasarlandığını düşünelim. Eğer siz bu alana 50 karakterden fazla veri kaydetmek isterseniz uygulamanız String or binary data would be truncated. The statement has been terminated hatasıverecektir. Çözüm olarak nvarchar(50) gibi tanımlanan kolonu, gelecek en fazla veriye göre (nvarchar(100), nvarchar(Max) veya çok daha fazla veri gelecekse text olarak yeniden ayarlayın.

    alattin alattin (16984)