Strong Cool isimli cihaz ne kadar etkilidir ?

Merhaba arkadaşlar!

Uzun süredir ben gibi dizüstü bilgisayarların ısınmalarıyla başbaşa olan kimseler var(dır).İnternette soğutucu arayışında olan hemen hemen hepimiz "Strong Cool" isimli işlevselliğiyle ön planda bulunan bu cihazı gördük.

Ben bu cihazı almak istiyorum fakat paramında çöpe gitmesini istemiyorum.Ürünün USB'den az güç alacağına ve hiçbir işe yaramayacağına korkuyorum.Fakat gerçektende biraz düşününce herkesin aklına yatacak mantıklı bir cihaz.

Eğer kullanan,bilen varsa ve ürünün kalitesinden,alınabilirliğinden bahsedecek olursa çok teşkkür ederim.

akif52 akif52 (34)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Strong Cool kullanmadım hatta adını  ilk kez burada duydum biraz araştırdım.

    Strong Cool kullananların yorumlarını inceledim. Yorumlar biraz ortada.  Öncelikle  çok ses yaptığı söyleniyor.

    Bunun dışında ortak yorum beklenen etkiyi yapmadığı. Yani bilgisayarın sopumasına katkısı olsa da beklenilen oranda bir soğutma yapmıyor.

    Manktık olarak da laptop fan hava çıkışı ızgarası üzerine takılıyor ve yaptığı işlem işlemci fanının üflediği havayı vakumlayarak dışarı atmaya yardımcı olması.

    Özellikle oyun / yüksek performans gerektiren işlemlerde laptop kullanıyorsanız pek faydası olmaz.

    Bana kalırsa laptop soğutucu altlıkları daha faydalı olur. En azından cihazın alt bölümüne yayılan ısıyı uzaklaştırmış olursunuz ve daha verimli olur.

    murat murat (12492)
    8 yıl önce cevaplandı

      Yok ya soğutucu alıyorsan bi 200 ü gözden çıkaracaksın o modellerde yine kısıtlı.Kendin yaparsan daha iyi.

      İnternetten bayağı bi araştırdım sabit 30 derece düşürüyormuş el yapımı olanlar.

      Strong Cool'da listeden çıkarsa büyük boy vantilatörü laptobun yanına koyarak başını laptoba doğru eğerek açacağım.Bayağı iyi üflüyor bunlar.Gerçekten düşüreceğini umuyorum. :)

      akif52 akif52 (34)