Super new tab Chrome uzantısı nasıl silinir?

Google Chrome'da super new tab adında bir uzantı görünüyor. Silmek istediğimde silinmiyor. Chrome içinde uzantılarda super new tab görünüyor fakat yanındaki kaldırma işareti kilitli görünüyor.

Chrome super new tab uzantısı nasıl silinir?

cemkara cemkara (4215)
10 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    Eğer sorununuz Chrome ana sayfanızın değişmiyor olması ise  bunu yapın:
    Yeni nesil Tarayıcı korsanı nasıl temizlenir?

    Super new tab Chrome uzantısı nasıl silinir?

    Bu işlemler sırasında Chrome kullanmayın. Yandex, Firefox veya Internet Explorer kullanın.

    Eklentiyi sildikten sonra Chrome kullanabilirsiniz.

    Super new tab eklentisini manuel olarak silebilirsiniz. Super new tab uzantısını silmek için aşağıdaki adımları izleyin.

     Chrome uzantısını el ile silmek için aşağıdaki yolu izleyin.

    1. Google Chrome'u kapatın.
    2. Opera, Firefox veya Internet Explorer kullanarak Malwarebytes anti-malware indirin. İşlemler sırasında Chrome kullanmayın.
    3. MalwareBytes nedir? MalwareBytes nasıl kullanılır? adresinden Malwarebytes indirin ve bilgisayarı taratın (en önemli adımdır mutlaka yapın)
    4. Bilgisayarda şu yolu izleyin, Bilgisayarım, Bu Bilgisayar'ı tıklayın ve  Yerel Disk (C) tıklayın ve aşağıdaki klasör hiyerarşinizi izleyin.  [KullanıcıAdınız] yazan bölüm sizin bilgisayarı açtığınız kullanıcıya göre değişecektir.

      Windows XP için
      C:\Documents and Settings\[KullanıcıAdınız]\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions

      Windows 7 ve Windows 8 için
      C:\Users\[KullaniciAdiniz]\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions
    5. Eğer AppData (Windows XP için  Application Data)  klasörü görünmüyorsa dosyalar gizli demektir şunları yapın:

      Windows 8 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan bakabilirsiniz.
      Windows 7 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.
      Windows XP gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.

    6. Bu klasördeki Tüm uzantı klasörlerini silin.
      Örnekteki gibi sarı ile gösterilmiş olan klasörleri Sağ tuşla tıklayın ve sil'i seçin.
      Bu klasördeki Tüm alt klasörleri silebilirsiniz.
      Arkadaşlar Facebook Türkiye'de yasaklanıyor virüsü temizleme - Chrome eklenti silme
    7. Adwcleaner ile bilgisayarınızı mutlaka tarayın. Adwcleaner nedir, nasıl kullanılır?

    8.  Adwcleaner nedir, nasıl kullanılır? adresinden indirdiğiniz AdwCleaner dosyasını (AdwCleaner.exe) iki kere tıklayın.
    9. Adwcleaner ilk kez kullanıyorsanız lisans anlaşması çıkacaktır J'accepte butonunu tıklayın.

      adwcleaner lisans
    10. AdwCleaner uygulaması çalışmaya  başladığında Scan / Tara butonuna basın ve taramayı başlatın.
      AdwCleaner nasıl kullanılır - AdwCleaner ile bilgisayarı tarama
    11. AdwCleaner tarama işlemini bitirdiğinde Clean / Temizle butonuna basın ve temizleme işlemini başlatın.
      ADWCleaner nasıl kullanılır - ADWCleaner tarama sonuçları
    12. AdwCleaner bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyebilir. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
      ADWCleaner nasıl kullanılır -  ADWCleaner  temizleme sonrası bilgisayarı yeniden başlatmak isteyebilir
    13. AdwCleaner tarama sonunda karşınıza not defteri ile temizleme raporunu çıkartacaktır.
      adwcleaner nasıl kullanılır - adwcleaner temizleme sonrası not defteri tarama raporu
    14. AdwCleaner yukarıdaki işlemlerden sonra bilgisayarıdınızdaki malwaretoolbar, browser hijackeryazılımları bulacak ve temizleyecektir.

    Bu işlemlerden sonra Super new tab uzantısı Chrome'dan silinecektir.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      Çok teşekkür ederim. Posta sepeti mağduruydum ben de crome da ondan aldı bu illet eklentiyi aradım taradım bi sizin sayenizde hallettim.

      Super new tab için de anlatılanlar yapıldıktan son pc yi yeniden başlatmak lazım ben de yaptıktan hemen sonra açıp aa olmamış dedim ama aç-kapa dan sonra durum düzeldi tekrar çok çok teşekkürler.

      ay04 ay04 (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        Portal sepeti, netmahal ve supernewtab bilgisayarımı işgal etmişti. Sayenizde hepsini temizledim. Allah razı olsun sizden. Bir ayrıntıyı da eklemek istiyorum Windows 8 kullanan kişiler eğer yönetici kullanıcı değilseniz fazladan klasör barındırıyor olabilirsiniz. Yukarıdaki adımda uzantıları bulamazsanız. Aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

         C:\Users\ofis01\AppData\Local\Google\Chrome\Metro\User Data\Default

        Metro yerine başka bir isim de yazabilir, giriniz kontrol ediniz.

        hytsnzl hytsnzl (1)
        9 yıl önce cevaplandı

          Bu sorunu yaşayan arkadaşlar mutlaka : Portalsepeti tarayıcı korsanı nasıl temizlenir? adımlarını yerine getirsinler.  Bu eklentinin varlığı başka sorunlara işarettir.

          İşlemler sonunda sorun düzelecektir.

          hakan hakan (15409)
          9 yıl önce cevaplandı

            ÇOK TEŞEKKÜRLER SAYENİZDE SUPER NEWTAP ve PORTAL SEPETİNDEN KURTULDUM

            osmaniyeli osmaniyeli (1)