Surf and Keep Nasıl Kaldırılır?

Eğer internette gezinirken Internet Explorer, Firefox ya da Google Chrome tarayıcınızın içinde istenmeyen metin reklamları veya resim reklamları görüyorsanız bilgisayarınıza Surf and keep bulaşmış olabilir. Surf and Keep, surf annd keep, ssurf and keep gibi farklı adlarda karşınıza çıkabilir. Surf and Keep'in amacı size gösterilen reklamlar vasıtasi ile para kazanmaktır.

 Surf and Keep, surf annd keep, ssurf and keep gibi farklı adlara sahip bu reklam yazılımını kaldırmak için aşağıdakileri sırası ile yapmalısınız:

  1.  Surf and Keepsurf annd keep, ssurf and keep  programınız kaldırma.
  2.  Surf and Keep, surf annd keep, ssurf and keep tarayıcılardan temizleme.
  3.  Bilgisayarınızı Surf and Keepsurf annd keep, ssurf and keep ve diğer zararlılardan temizleme

Surf and Keep nasıl temizlenirSurf and Keep nasıl kaldırılır? aşağıda anlatılmıştır.

hakan hakan (15409)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Surf and Keep nasıl kaldırılır?

    Surf and Keep diğer tarayıcı gaspçısı eklentilerden farklı olarak bir yazılmla beraber gelir. Surf and Keep kaldırmak için öncelikle bu yazılımı kaldırmalısınız.

    Adım 1:  Surf and Keep yazılımını kaldırma

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • Surf and Keep, Surf annd Keep, Ssurf and keep, Yontoo, BrowserProtect, BrowserDefender, DownloadTerms 1.0, LessTabs, TidyNetwork.com, WebCake 3.0, Selection Links, LyricsViewerLyricXeekerPlus-HD 1.3Surf and KkeepWebCake 3.00DownloadTerms 1.0,AllyricsFeven 1.7LyricsWooferLyricsFanSimpleLyrics  programlarından biri varsa veya en son Surf and Keep ile karşılaşmadan önce yüklediğiniz yazılımı bulun ve programı seçin ve Kaldır'ı tıklatın.

    • Adının içerisinde toolbar, Surf and Keep, Surf and Kkeep,  Surf annd Keep, Ssurf and keep gibi ibareler olan yazılımları kaldırın.
      Surf and Keep farklı isimlerle burada yer alabilir.

    • Surf and Keep nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    Adım 2: Surf and Keepsurf annd keep, ssurf and keep, Surf and Kkeep ekletisini tarayıcılardan temizleme.

    Bu  adımda kullandığınız internet tarayıcı hangisi ise onu yapın. Chrome, FireFox, Internet Explorer internet tarayıcılarını sıfırlamanız yani resetlemeniz gerekecektir.

    Surf and Keep tarayıcılara Chrome, FireFox, Internet Explorer internet tarayıcılarına eklentiler yükler. Bu eklentilerden kurtulmak için tarayıcıyı resetlemek yanı sıfırlamak gerekir.

    Surf and Keep Internet Explorer, Chrome ve Firefox'dan kaldırma

    Surf and Keep Internet Explorer'dan kaldırma

    Surf and Keep sizin bilgisayarınızda  Surf annd Keep, Ssurf and keep veya  Surf and KKeep gibi farklı adlarda kurulu olabilir. Burada amaç kullanıcının kafasını karıştırarak çözüm bulmasını zorlaştırmaktır. Eğer internet explorer tarayıcınısı kullanıyorsanız eklentileri temizlemenin en iyi yolu tarayıcınızı sıfırlamak yani resetlemektir.

    Internet Explorer'ı sıfırlamak için şu aşamaları yerine getirin:

    1. Internet Explorer içerisinde "Dişli" şeklinde görünün ikonu tıklayın ve Internet explorer'ın işlem menüsüne ulaşın.
    2. Buradan İnternet Seçenekleri - Internet Options bölümünü tıklayın.Surf and Keep nasıl kaldırılır? Internet Explorer internet seçenekleri
    3. Buradan Gelişmiş - Advanced  sekmesini tıklayın ve açılan pencereden Sıfırla - Reset 'i seçin.Surf and Keep nasıl silinir? Internet Explorer sıfırlama
    4. Reset butunundan sonra açılan pencereden "Kişisel ayarları sil"  "Delete  personal  settings" i işaretleyin ve  Sıfırla - Reset i tıklayın.Surf and Keep nasıl temizlenir? Internet explorer kişisel ayarları sil

    Surf and Keep Firefox'tan kaldırma

    Eğer Firefox tarayıcısını kullanıyorsanız eklentileri temizlemenin en iyi yolu tarayıcınızı sıfırlamak yani resetlemektir.

    Firefox'ı sıfırlamak için şu aşamaları yerine getirin:

    Firefox içerisinde en tepede solda bulunan Firefox yazınını yanındaki aşağı ok butonunu tıkayın ve açılan menüden Yardım - Help > Sorun giderme bilgisi - Troubleshooting Information seçin

    Surf and Keep nasıl silinir firefox

    açılan pencereden Firefoxu Sıfırla - Reset Firefox seçin

    Surf And Keep Chrome'dan temizleme

    Chrome içerisinde sağ üst köşede alt alta bulunan üç çizgi şeklindeki Chrome menüsünü  tıklayın.

    Ayarlar > Ayarlar'a gelin Görünüm  > Ana Sayfa  düğmesini göster tıklayın. Yeni Sayfa Sekmesi Değiştirtıklayın. Delta Homes linki varsa buradan kaldırın.

    Daha sonra Chrome uzantılarını Extentions kontrol edin.

    Araçlar > Uzantıları seçin.

    Surf and Keep nasıl temizlenir chrome

    Chrome uzantıları - Extentions içinde ne olduğunu bilmediğiniz tüm eklentileri silin
    (Varsa Surf and Keep, Surf annd KeepSsurf and keepSurf and KKeep, BrowserDefenderDelta HomesYontoo gibi).

    Silme işlemini eklentinin yanındaki çöp sepeti ikonundan yapabilirsiniz.

    Daha sonra yine ayarlar bölümüne girin. Sayfanın altına dogru "Arama motorlarını yönet" i tıklayın.

    ve varsayılan arama moturunuzu değiştirin.

    Surf and Keep nasıl temizlenir? chrome varsayılan arama motoru değiştirme

    Aşama 3: Bilgisayarınızı Surf and Keepsurf annd keep, ssurf and keep ve diğer zararlılardan temizleme

    Surf and Keepsurf annd keep, ssurf and keep, Surf and Kkeep gibi diğer istenmeyen yazılımları bilgisayarınızdan temizlemek ve genel bir bakım yapmak için aşağıdaki aşamaları yerine getirin.

    Aşağıdaki aşamalar sonrasında bilgisayarınızdaki zararlı yazılımlar, virüs ve malware yazılımların tamamı temizlenmiş olacaktır.

    1. AdwCleaner indir  adresinden indirdiğiniz AdwCleaner dosyasını (AdwCleaner.exe) iki kere tıklayın.
    2. AdwCleaner uygulaması çalışmaya  başladığında Scan butonuna basın ve taramayı başlatın.
      AdwCleaner nasıl kullanılır - AdwCleaner ile bilgisayarı tarama
    3. AdwCleaner tarama işlemini bitirdiğinde Clean butonuna basın ve temizleme işlemini başlatın.
      ADWCleaner nasıl kullanılır - ADWCleaner tarama sonuçları
    4. AdwCleaner bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyebilir. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
      ADWCleaner nasıl kullanılır -  ADWCleaner  temizleme sonrası bilgisayarı yeniden başlatmak isteyebilir
    5. AdwCleaner tarama sonunda karşınıza not defteri ile temizleme raporunu çıkartacaktır.
      adwcleaner nasıl kullanılır - adwcleaner temizleme sonrası not defteri tarama raporu

    AdwCleaner yukarıdaki işlemlerden sonra bilgisayarıdınızdaki malwaretoolbar, browser hijackeryazılımları bulacak ve temizleyecektir.

    Surf and Keepsurf annd keep, ssurf and keep, Surf and Kkeep bilgisayardan kaldıröa (Junkware Removal Tool ile)

    1. ​Junkware Removel indir adresinden Junkware Removal aracını indirin.
    2. Junkware Removal Tool indirme işlemi bittiğinde iki kere tıklayarak çalıştırın.
    3. Junkware Removal Tool komut isteminde çalışmaya başlayacaktır.
    4. Taramaya başlaması için bir tuşa basın ve Surf and Keep araması başlasın.
    5. Bu işlem 10 dakikaya kadar sürebilir. Tarama işlemi bittiğinde karşınıza bir rapor gelecektir.

    Junkware Removal Aracı ile Surf and Keep kaldırma işlemi bittiğinde sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

    Malware ve diğer zararlılara karşı son kontrol:

    Bu adımda Surf and Keep ait  kayıt defteri girdileri ve varsa Surf and Keep'e ait dosyalar temizlenecektir.

    1. MalwareBytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
    2. Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?
    hakan hakan (15409)