Sürücü güncellemek önemli mi?

Ne kadar arasam da çoğu sürücüyü internette bulamıyorum. Sürücü güncellemek önemli bir şey mi?

powerxitinia powerxitinia (5)
5 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayarında bir sorun yoksa, her şey düzgün çalışıyorsa sürekli sürücü güncellemenin bir manası yok.

    Sürücü dediğin şey bir yazılım. Bazen hata gidermek, bazen yeni özellik, bazen performans için sürücü güncellemesi yapıyoruz.  Normalde her sürücü güncellemesi çıktığında bir dokümanı olur.  Orada sürücüde ne gibi değişiklikler oldu yazar.

    Mesela Intel® Wireless Bluetooth® 22.250.0 için güncelleme dokümanı: https://downloadmirror.intel.com/787935/Release%20Notes_BT_22.250.0.pdf

    Mesela diyor ki bazı Bluetooth cihazlar için bağlantı iyileştirilmesi yapıldı.

    Eğer sende Bluetooth cihaz yoksa kullanmıyorsan zırt pırt güncellemesini yüklemeye gerek yok. Ya da Bluetooth kulaklığın var ama hiç bir soru yaşamıyorsun o zaman sürücü güncellemeye filan gerek yok.

    Bizde alışkanlık olmuş sürekli sürücü güncelleme yapıyoruz. Sürücü güncellemesine ihtiyaç varsa yapılmalı.

    Her yeni çıkan sürücü de iyi daha performanslı demek değil. Bazıları sorunlu bile oluyor. Bu durumda bilgisayarında sorunlara yol açıyor.

    murat murat (12492)
    5 ay önce cevaplandı