Sürücüde Disk Yok Hatası nasıl çözülür?

Windows işletim sistemlerinde Sürücüde Disk Yok  Lütfen device harddisk sürücüsüne bir disk takın

şeklinde hata alıyorsanız, Sürücüde Disk Yok şu şekilde çözebilirsiniz.

hakan hakan (15424)
10 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Windows işletim sistemlerinde (Windows Xp, Windows Vista, Windows 7,Windows 8)  Sürücüde Disk Yok hatasını çözmek için

    1. Windows tuşu (üzerinde Windows simgesi olan tuş) ile R tuşuna birlikte basın.
    2. Açılan çalıştır ekranına Regedit yazın ve enter tuşuna basın.
    3. HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Windows yolunu izleyin
    4. Sağ taraftan ErrorMode iki kere tıklayın.
    5. 0 değerini 2 yapın.

    Bilgisayarı yeniden başlatın.

    Bu işlemlerden sonra Sürücüde Disk Yok hatası çözülecektir.

    hakan hakan (15424)
    10 yıl önce cevaplandı

      Ben de Sürücüde Disk Yok. Lütfen \Device\harddisk\Dr1 Sürücüsüne Bir Disk Yerleştirin

      şeklinde hata alıyordum. Hatanın nedeni bellek okuyucu (Card Reader) 'a takmış olduğum bellekmiş.

      Belleği çıkartım bilgisayarı yeniden başlattım Sürücüde Disk Yok hatası çözüldü. Ayrıca microsoft sitesinde şöyle bir çözüm sunmuş:

      1. Bilgisayarda Administrator (Yönetici) olarak oturum açın.
      2. Kart okuyucuya bir bellek takın.
      3. Başlat'ı tıklatın, Bilgisayarım'ı sağ tıklatın ve ardından Yönet'i tıklatın.
      4. Disk Yönetimi'ni tıklatın.
      5. Değiştirmek istediğiniz bölümü, mantıksal sürücüyü veya birimi sağ tıklattıktan sonra Sürücü Harfi ve Yolu Değiştir'i tıklatın.
      6. Çıkarılabilir sürücüyü tıklatın, Değiştir'i tıklatın, kullanmak istediğiniz sürücü harfini tıklatın ve ardından Tamam'ı tıklatın.

      Burada anlatılmak istenen bir sürücü harfi çakışması. Siz kart okuyucuya bir kart taktığınızda bu tür sorunlar olabiliyor.

      murat murat (12492)
      10 yıl önce cevaplandı

        errormode düzenlenemiyor değerin yeni içeriği yazılırken hata yazıyo acil yardım ediin

        kadir7 kadir7 (1)
        8 yıl önce cevaplandı

          olmuyor malesef, baska bir cözüm var mi`?

          gurcu87 gurcu87 (1)