Svchost Çok Fazla Ram ve CPU Tüketiyor

Svchost.exe nedir arkadaşlar sistem durumuna baktım mı ilk sırada bu eleman yer alıyor ve hem Ram'i hem CPU'yu sömürüyor. Disk %100 oluşu ram ve cpu'nun artışı çok sinir ediyor nasıl çözebilirim?

Birde eset nod32 açık olmadığı halde oda ram tüketiyor ve kapatmaya çalışsam kapanmıyor

hasan9758 hasan9758 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Svchost ile ilgili çok fazla paylaşım yaptık, Buradan da görebileceğin gibi: Svchost.exe

    Svchost.exe nedir? Svchost.exe virüs mü? linkinde neler yapabilirsin hepsi anlatılıyor.

    Önce Nod32'yi kaldır. Durum düzeliyor mu kontrol et. Sorun devam diyorsa, yukarıdaki linkteki başka programlar ile virüs taraması yapmanda fayda var.

    Ayrıca yüksek ram ve cpu kullanan svchost.exe hangi hizmetlerden sorumlu bunu şu şekilde öğrenebilirsin: svchost.exe hangi uygulama tarafından kullanılıyor bunu nasıl görebilirim?

    Hizmet adlarını yazarsan sorunun ne olduğu konusunda sana yardımcı olmaya çalışırız.

    alattin alattin (16984)