Svchost exe sorunu

Svchost.exe karşısında benim ismim yazıyor bunun anlamı nedir windows 10 kullanıyorum yeni format attım keylogger olabilirmi nasıl silebilirim windows 7'de bu sorun yoktu

abdulbaki abdulbaki (75)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Svchost.exe karşısında kullanıcı adınızın yazması normal.

    Bazı Windows hizmetleri oturumu açtığınız kullanıcı hesabı ile çalıştırılırlar.  Kullanıcı verilerine erişim, kullanıcı verilerini depolama, kişi verileri gibi hizmetlet oturum açılan kullanıcı hesabı ile çalıştırılırlar.

    Yani svchost.exe karşısında kullanıcı adınızın yazması bilgisyarınızda virüs var demek değil. İçiniz rahat olsun.

    hakan hakan (15424)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Çok teşekkür ederim bir kaç sorum daha olacak..... Oturum açtığınız kullanıcı hesabı demişsiniz ben daha Microsoft hesabı ile oturum açmadım hesap derken kullanıcı adınımı katettiniz birde Windows 7 de böyle bir şey yokken neden Windows 10 da var? abdulbaki 7 yıl önce
    • @abdulbaki oturum açtığınız kullanıcı hesabı derken normal windows'a giriş yaptığınız kullanıcı adını kast ettim. İşletim sistemlerinde çalışan hizmetler değişebiliyor. Windows 7 'de olmayan bazı hizmetler Windows 10'da var. Yine her yeni işletim sisteminde bu tür değişiklikler oluyor. Ben de Widows 10 kullanıyorum, ayni şekilde svchhost.exe karşısında hakan yazan bir işlem var. Normal yani. hakan 7 yıl önce
    • tamam teşekkürler abdulbaki 7 yıl önce
    • rica ederim @abdulbaki hakan 7 yıl önce