System.InvalidOperationException: The AuthorizationPolicy named: 'Roles=RegisteredUser' was not found.

Arkadaşlar asp.net ve angular ile deneme yapıyorum. kullanıcı girişi yaptım. Bi sayfaya yetki verdim ama şöyle bir hata veriyor System.InvalidOperationException: The AuthorizationPolicy named: 'Roles=RegisteredUser' was not found. Sebebi ne olabilir?

1ogrenci 1ogrenci (9)
2 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Authorize ifadesini yanlış yazmışsın. Şu hatalı yazım

      [Authorize("Roles=Administrator")]

    Doğrusu şu şekilde olmalı:

      [Authorize(Roles="Administrator")]

    Yani Roles ifadesi tırnak içinde olmamalı.  Bu sebepten AuthorizationPolicy named: 'Roles=RegisteredUser' was not found. hatası almışsın.

    alattin alattin (16999)
    2 ay önce cevaplandı

    • evet yanlış yazmışım :( 1ogrenci 2 ay önce