System.NullReferenceException: 'Nesne başvurusu bir nesnenin örneğine ayarlanmadı.' hatası

C#'ta ödevim olan bir proje yapmam gerekiyor. Bende kendime hem sürekli kullanacağım hem ödevde sunacağım basit ama kullanışlı bir program yapmak istedim. Twitter'a gir tweet at mantığı ile projemi oluşturdum. Önce kendim yazdım fakat çok fazla hata aldım görsel programlamadan örnek proje indirdim ki arasındaki farkı anlayayım hemen hemen aynıydı ama ikisininde en ortak yönü giriş yapmıyor. Giriş yaparken System.NullReferenceException: 'Nesne başvurusu bir nesnenin örneğine ayarlanmadı.' hatası veriyor.

Yardımcı olur musunuz? Çözemedim bir türlü.

Kod:

webBrowser1.Document.GetElementById("signin-email").InnerText = txtEmail.Text;

paxx paxx (1)
3 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    webBrowser1.Document.GetElementById("signin-email")

    bu satırdaki signin-email nesnen gerçekten var mı? aldığın hata bu nesneden kaynaklı. Bu satıra bir breakpoint koy ve GetElementById ifaden bir nesne yakalıyor mu kontrol et.

    alattin alattin (16999)
    3 ay önce cevaplandı