SysWOW64 klasörü içindeki Rundll32 virüs mü?

Görev yöneticisinde bir tane rundll32 çalışıyor ve yanında kullanıcı adım yazıyor ve dosyanın dizininde SysWOW64 Sizce bu normal mi?

ghostdead11 ghostdead11 (62)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Rundll32.exe Windows'un önemli bileşenlerinden biridir. 64 bit sistemlerde C:\Windows\SysWOW64 altında Rundll32.exe dosyasının olması normaldir. Örneğin Windows 10 işletim sisteminde Rundll32.exe boyutu 60.5KB olarak görünüyor.

    Bu boyut Windows'da yükli olan güncellemelere bağlı olarak değişebilir.

    Bilgisayarınızda virüs şüpheniz varsa bilgisayarınızı virüs taramasından geçirebilirsiniz.

    Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Junkware Removal Tool nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Adwcleaner nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    murat murat (12492)
    7 yıl önce cevaplandı

      Bu rundll32 konusunu bir daha açıyorum ama mesela bugün pcyi ilk açtığımda görev yöneticisinde rundll32.exe yoktu yeniden başlattığımda çıktı sizce bu neden olabilir?

      ghostdead11 ghostdead11 (62)
      7 yıl önce cevaplandı

      • RunDll bir sistem dosyasıdır.Ancak birçok kez bu dosya üzerinden bilgisayarlara virüs bulaştığı veya bu dosya taklit edilerek bilgisayarlara virüs bulaştığından RunDll32 nin ismi kötüye çıkmıştır :) Murat hocamızın dediği gibi yaparsan bilgisayarını zararlılara karşı temizlemiş olursun. ismailsarp 7 yıl önce