Tarama verilerini temizlerken hangisini işaretleyince flash oyun kayıtları siliniyor? Çerezler? Önbellek?

Hepsini işaretleyip sildikten sonra bitirmek üzere olduğum oyun 1. levelden başlamıştı.

misty misty (556)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Çerezler ve diğer site verileriyle eklenti verileri, bu kısım sizin internet siteleri tarafından tanınmanızı sağlar.Siz bunu silmediğinizde siteye ikinci girişinizde, internet sitesi sizin önceden giriş yapmış olduğunuzu anlar.

    Tarayıcı üzerindeki çerezleri sildiğiniz taktirde girdiğiniz tüm internet siteleri sizin oraya ilk kez girdiğinizi zanneder.

    Tabi bazı download siteleri ip bazlı saat sınırlaması koyar.Bu durumda siz hem ip adresinizi değiştirmeniz hemde çerezleri silmeniz durumunda buradan sınırlama olmaksızın indirirsiniz.Tabi bu durumun sizinle pek ilgisi bulunmuyor.

    Ekleme:

    Öncelleğe alınan veriler, bilgisayarın siteye ikinci girişince direkt olarak geçmiş üzerinden yüklenerek internetten az veri harcamasını sağlar.Siz önbellek üzerindeki resim video gibi verileri silerseniz, bilgisayar siteye ikinci girişince tekrar resim video gibi verileri baştan indirmek zorunda kalır.Dolayısıyla önbellek sizin internet verilerinizi daha az kullanma amacıyla kullanılıyor

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkürler. Peki önbelleğe alınan dosyaları silersem ne olur? misty 7 yıl önce
    • Öncelleğe alınan veriler, bilgisayarın siteye ikinci girişince direkt olarak geçmiş üzerinden yüklenerek internetten az veri harcamasını sağlar.Siz önbellek üzerindeki resim video gibi verileri silerseniz, bilgisayar siteye ikinci girişince tekrar resim video gibi verileri baştan indirmek zorunda kalır.Dolayısıyla önbellek sizin internet verilerinizi daha az kullanma amacıyla kullanılıyor bu durumda. ismailsarp 7 yıl önce