Tarayıcı (Browser) geçmişi ve önbelleği (Cache) nasıl temizlenir?

Tarayıcı (Browser) geçmişini ve önbelleğini (Cache) nasıl silebilirim?

ergin ergin (2539)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    En yaygın kullanılan 3 farklı Tarayıcı Geçmişini Silmek aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

    Internet Explorer;

    • Başlat menüsünden Programlar kısmına gelip Internet Explorer'ı açıyoruz;
    • Internet Explorer Penceresindeyken "Ctrl + Shift + Delete" tuş kombinasyonuna basıyoruz.
    • Buradan silmek istediğimiz dosyaları seçip aşağıdan Delete (Sil) butonuna basıyoruz.

    Mozilla Firefox;

    • Başlat menüsünden Programlar kısmına gelip Mozilla Firefox'u açıyoruz.
    • Mozilla Firefox Penceresindeyken "Ctrl + Shift + Delete" tuş kombinasyonuna basıyoruz.
    • Buradan silmek istediğimiz dosyaları seçip Şimdi temizle butonuna basıyoruz. Tüm geçmişi silebileceğimiz gibi belirli zaman aralığında geçmişi de silebiliriz. Tüm geçmişi silmek için açılan penceredeki combobox'tan Her şey seçeneğini seçmemiz gerekir.

    Google Chrome;

    • Başlat menüsünden Programlar kısmına gelip Google Chrome'u açıyoruz.
    • Google Chrome penceresindeyken "Ctrl + Shift + Delete" tuş kombinasyonuna basıyoruz.
    • Buradan silmek istediğimiz dosyaları seçip aşağıdan Tarama verilerini temizle butonuna basıyoruz. Tüm geçmişi silebileceğimiz gibi belirli zaman aralığında geçmişi de silebiliriz. Tüm geçmişi silmek için açılan penceredeki combobox'tan en baştan seçeneğini seçmemiz gerekir.

    ergin ergin (2539)