Telefon kapanıyor

Arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce anneme Sony Xperia m5 aldım. Telefon özellikle dışarıya çıkınca kapanıyor ve şarja takmadan açılmıyor. garantiye götüreceğim ama sizdende yardım almak istedim.

rapheracles rapheracles (3)
7 yıl önce sordu

  • bataryayı değiştir serkan50 7 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Merhaba

Bende Sony m5 telefonunu kullanmaktayım ve böyle bir sorunla karşılaşmadım şu ana kadar. Problem büyük ihtimalle bataryadan kaynaklanıyor. Prize takmadan açılmamasının sebebi batarya elektrik akımını dolduramadığı için işlevini gerçekleştirmiyor yani kısacası prize takılıyken güç aldığı için çalışıyor ancak batarya şarj olmuyor ve güç kesildiği zaman batarya şarj olmadığı için batarya telefona akımı iletmiyor ve doğal olarak telefon çalışmıyor

 2 ay önce aldığını belirtmişin garantisi devam ettiği için şanslısın yetkili teknik servise götürerek sorununu anlat yardımcı olacaklardır.

Umarım faydalı olmuştur...

tahatugyan tahatugyan (1206)
7 yıl önce cevaplandı

    Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.

    rapheracles rapheracles (3)