Telefon sim kartı görmüyor

Akıllı telefonum aniden sim kartı görmez oldu.
Servisi yok diyor.
Sim kartı başka takım çalışıyor.
Kartta sorun yok.

Telefonla ev internetinden internette girebiliyorum.
Tablet misali.
Telefonu kapattım açtım kartı cıkarıp taktım durum aynı.
Telefon markası alkatel 5824F
Sorun ne olabilir?
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

mat7 mat7 (341)
7 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sim kart yuvasında bir sorun olmuşmuş belli ki.  Başka telefona sim kartı takarak çalıştırmışsın. Böylelikle simde sorun olmadığını biliyoruz. Sim yuvasında gözle görünen bir sorun yoksa sim yuvasında, onun bağlantı noktalarında bir sorun olmuş olabilir. Bir temassızlık, bir oksitlenme sorunu olabilir. Bu durumda da bir tamircinin görmesi gerekecektir.

    Ev interneti kullanabilmen için sim karta gerek yok. Sim kart olmadan da Wifi kullanabilirsin. Sim kartı görmediği için mobil veri tabi çalışmayacaktır.

    hakan hakan (15424)
    7 ay önce cevaplandı

    • Büyük ihtimalle temassızlık oldu. Tamirciyi ziyaret edecegiz anlasılan. Kimbilir kaça yaparlar? Birde telefon da resim mesaj falan ne varsa silmek lazım değil mi? Hadi bana kolay gelsin... @hakan (15305) mat7 7 ay önce