Telefonda şarj sorunu

arkadaşlar ben eski marka bir telefon kullanıyorum markası samsung gt s7582 arkadaşlar ilk aldığımda bir sorun yoktu fakat sonradan kendi orjinal bataryasını şişirdi attım çöpe belki sorun bataryadadır diye yeni bir batarya aldım 3-4 hafta geçti o bataryayada aynısını yaptı şimdi yeni batarya aldım daha 1 hafta bile olmadı ama şarj çok çabuk bitiyor şarja koyuyorum üstelik şarjdayken kullanmıyorum %100 olunca çıkarıyorum biraz kullanıyorum sonra şarj %50 civarlarındayken saniye gibi düşüyor ve telefon sonuyor format atsamda sorunum çözülmedi ve şöyle birşey var ben eskiden telefonuma kingroot diye bir uygulama indirip telefonu rootlamıştım formattan sonra bile o uygulama geri geliyor bu sorun onlamı alakalıdır yoksa telefonlamı bilemiyorum yardımlarınızı bekliyorum

nizi666 nizi666 (179)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Söylediğini gibi sorunun sebebi kingroot da olabilir.Fabrika ayarlarına döndürdükten sonra işletim sistemininiz tamamen sıfırlanmıyorsa, işletim sistemini sıfır bir şekilde siz yükleyebilirsiniz.

    **Bu işlem Risk barındırabilir.Telefonu kurmadan önce eğer bilgi sahibi değilseniz ve kendinize güvenmiyorsanız adımlarda yaptığınız bir yanlışlık telefonu açılmaz hâle getirebilir.Burada yapılan işlem bilgisayarınıza yeni bir işletim sistemini DVD veya USB den kurmaya benziyor.Tecrübeli değilseniz lütfen kurulum yapmadan önce araştırın veya tecrübeli birisinden yardım alın.

    Bunun için yapmanız gereken Samsung Galaxyy S duos 2 s7582 rom dosyasını indirmek ve telefonunuza kurmak olacaktır.

    Kurulumu kısaca anlatacak olursak ilk önce ihtiyacımız olan dosyaları indirelim;

    Kurulum için;

    1. indirdiğiniz sürücü dosyasını kurun.
    2. Telefonunuzda Ayarlar->Geliştirici seçenekleri ne gelerek USB hata ayıklamayı akitf hale getirin.Geliştirici seçeneklerinin çıkması için Ayarlar->Cihaz hakkında kısmında derleme veya sürüm numarası kısmına 6-8 kere tıklamanız gerekebilir.Menüler farklı yerde olabilir ona göre uyarlayın.
    3. Odin programını çalıştırın.
    4. Telefonunuzu kapatın ve açarken Sıs kısma + Home + Güç tuşlarına basarak Download modda açın.
    5. Download modda iken telefon Continue yazısını görürseniz bir kere Ses Açma tuşu ile devam edin.
    6. Telefonu bilgisayarınıza bağlayın.
    7. Odin programında mavi renkli bir bağlantıya dair ekran görebilirsiniz. (COM3,COM5 gibi yazar)
    8. Odin programında AP/PDA butonuna basarak indirdiğiniz ROM dosyasını seçin.
    9. Odin üzerinde Re-Partitions ve Reset bölümlerinin seçili olduğunu kontrol edin.
    10. Start'a basarak kuruluma başlayın.
    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    • kayıtmı olmam gerekiyor rom indirmek için nizi666 7 yıl önce
    • tamam kayıt oldum indiriyorum geç olacak ama deniyeceğim nizi666 7 yıl önce
    • formatla bunun farkı nedir acaba ? nizi666 7 yıl önce
    • dediklerinizi tek tek yaptım şimdi odinde setup connectionda takıldı kaldı ilerlemiyor ne yapmalıyım nizi666 7 yıl önce
    • Merhaba, odin telefonunuz görmemiş gözüküyor.Bu durumda da siz kurulum adımına geçememişsiniz gibi.Bir forumdan şu yazıyı buldum. Telefonu kapatın, kapalı iken kabloyu telefonunuza takın.Kablo bağlı iken Download Mod'a geçin.Bu durumda biri sorununu çözmüş. Birde söylemeden geçmeyeyim, bu işlem risk barındırabilir.Sonuçta telefonunuza yazılım yüklüyorsunuz eğer yükleme anında herhangi bir kopukluk ve başka bir nedenden dolayı sorun oluşursa telefonunuz açılmaz hale gelecektir.Bu durumda adımları tekrarlayabilirsiniz.Eğer kendinize güvenmiyorsanız bu işlemi yapmayabilirsiniz. ismailsarp 7 yıl önce
    • abi yaptımda şarj sorunumu çözmedi bu nizi666 7 yıl önce
    • Kingroot uygulaması kalktı mı ? yoksa herşey eskisi gibi mi devam ediyor? ismailsarp 7 yıl önce
    • Sana yolladığım linkte 4.2.2 sürüm ile gelmesi gerekiyor ismailsarp 7 yıl önce
    • kalktıda abi şarj sorunum devam ediyor neyse abi genede teşekkür ederim yorduğum için k.b nizi666 7 yıl önce
    • Uygulama da kalktı ise, sistem sıfır şekilde olduğundan sorun bataryanda olabilir. ismailsarp 7 yıl önce