Telefonum sürekli mac adresi değiştiriyor, Telefon NVRAM Random Mac adres sorunu nasıl çözülür?

Merhabalar uzmanim.net  general mobile dicovery sürekli mac adresi değiştiriyor modemimlde mac  sınırlaması var ve telefonum sürekli mac değiştridiğinden internete bağlanma sorunu yasıyorum wifi ile buna bir çözüm var mıdır?

Telefonum sürekli mac adresi değiştiriyor, Telefon NVRAM Random Mac adres sorunu nasıl çözülür?

NVRAM Err = 0x10 And Random MAC Address sorunu nasıl çözülür?

bozkurt0019 bozkurt0019 (5)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sorunuzun hakkında birkaç araştırma yaptığımda pek çok kişinin bu sorunu yaşadığını gördüm.Soruna karşılık çözüm üretebilen kişi sayısı çok az.

    Sadece çözüm için aşağıdaki videolu anlatımı gösterebilirim.Burada yapılanların ardından sorunununz çözülüyormuş.Video dili ingilizcedir.Ancak videolu gösterim olduğundan türkçe çevirmek gerektiğini pek düşünmüyorum.Video yu izleyerek sorununuzu çözmeyi deneyebilirsiniz.Video da sorunun nedeni olarak MTK işlemci kullanan telefonlar (sizinki gibi) ve Rom flashing (Özel yapım Rom kurulum) sahip olanlar gösterilmiş.

    NOT: Çözüm için telefonunuzun ROOT erişimine sahip olması gerekmektedir.

    Videoya ulaşmak için tıklayınız.

    ismailsarp ismailsarp (6010)