Telefonum Wifi'ye bağlı Fakat internete girmiyor

Telefonum S3 neo dün çok kastığı için sıfırladım . Akşam saat 11 e kadar sorunsuz girdim internete . Fakat bugün sabah baktığımda telefon wifi'ye bağlanıyor ama hiçbirşeye girmiyor. Bu sorun neden kaynaklanıyor ? Nasıl düzsltebilirim ? Bilgisi olan yardımcı olabilir mi lütfen.

veysi2023 veysi2023 (149)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Sorunum çözüldü yardımcı olanlara Teşekkürler

    Bu şekilde çözdüm:

    1. İlk önce "wifiyi unut" yaptım.
    2. Daha sonra gelişmiş kablosuz ayarlarından DNS 1'e: 8.8.8.8 yazdım. DNS 2'ye: 8.8.4.4. yazdım ve tekrar bağlandım.

    Böylece sorunum çözüldü.

    veysi2023 veysi2023 (149)
    5 yıl önce cevaplandı

      Eğer evindeki diğer telefonlarda ve bilgisayarlarda da aynı sorun yoksa, aynı zamanda modeminin DSL ve internet ışıkları da yanıyorsa bu durumda telefonunda internet ayarlarıyla ilgili bir problem olabilir. Hoş durup dururken neden olduğunu da bilmiyorum ama..

      İlk olarak telefonunda DNS değiştirebilirsin. Android cep telefonlarda ve Android Tabletlerde DNS nasıl değiştirilir? linkine tıklayarak bunu nasıl yapacağını öğrenebilirsin.

      Eğer hala düzelmezse tekrar telefonu bi sıfırlamanı öneriyorum.

      omercik omercik (9418)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Modeme alakalı bir sorunum yok evdeki diğer cihazlar sorunsuz bağlanıyor. Bu dsl degiştirmeye gelince onu da denedim sorunum hâla düzelmedi veysi2023 5 yıl önce
      • Tarayıcılar güncel mi? Chrome uygulaması falan eski sürümündeyse ondan da olabiliyor. Tam olarak ne hatası alıyorsun bağlanmaya çalışırken omercik 5 yıl önce
      • Hiçbir hata almıyorum . İnternete bağlanıyor birşeye girmiyor youtube instagram vs veysi2023 5 yıl önce
      • Teşekkür ederim dns ayarları ile sorunu çözdüm. veysi2023 5 yıl önce
      • Hayırlı olsun @veysi2023 omercik 5 yıl önce
      • Teşekkürler tekrardan. veysi2023 5 yıl önce
      • Rica ederim alttaki "soruya cevap yaz" bölümüne de bunu yazıp daha sonra cevabının solundaki çözüldü seçeneğini işaretleyebilirsen güzel olur. @veysi2023 omercik 5 yıl önce

      Eğer telefon wi-fi ye bağlanıyor ama internete giremiyorsa, çözüm için şunu dene

      1. Önce ADSL modemi kapat ve aç
      2. Modemin ve bu modeme bağlı olan cihazların internete girebildiğinden emin ol.
      3. Daha sonra Telefonda ayarlara gir.
      4. Ağ ve Internete gir.
      5. Kablosuz seçeneğine dokun.
      6. Bağlı olduğun ağı bul üzerinde basılı tut. Açılan seçeneklerde Ağı unuttu seç.
      7. Tekrardan ağa bağlan.

      Bu işlem sonrasında telefonuna ip, dns gibi bilgiler yeniden atanır. Muhtemelen sorun çözülür.

      murat murat (12492)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Teşekkürler . Sorunum çözüldü . veysi2023 5 yıl önce
      • @veysi2023 nasıl çözdün dostum? murat 5 yıl önce
      • Önce wifi yi unuttum sonra dns ayarlarına , dns 1'e : 8.8.8.8 , dns 2'ye : 8.8.4.4 yazdım wifi ye bağlandım sonra denedim oldu. veysi2023 5 yıl önce
      • @veysi2023 seninle aynı sorunu yaşayan olursa yazdıklarına bakarak sorunu çözebilirler. Sağol murat 5 yıl önce