Telefonumda reklam var

AirPush u denedim yok diyor.Avast,Clean Master Securty i denedim,Truva Atı bulma programını denedim yetmedi arştırma yaptım ama tam olarak yok.Telefonumun ekranına reklam cıkıyor.Minecraftta bile cıkıyor virus den beter bıktım valla her uygulamamda ve telefonumun her yerinde var acil yardım edin reset atmak istemiyorum sd kartım yok

adawho adawho (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    Adsl modeminizde güvenlik Misfortune Cookie güvenlik açığı olabilir.  Şu linkten modemizin marka ve modelini kontrol edebilirsiniz:  Misfortune Cookie güvenlik açığı nedir?

    Eğer modeminiz listede ise telefonda istenmeyen  reklamların yanında verileriniz de çalınabilir.

    alattin alattin (16984)
    9 yıl önce cevaplandı

      Aynı reklamlar bilgisayarda da çıkıyor mu? Önce bunu kontrol edin.

      Reklam yazılımları, adware yazılımlar PC'de oldukça yaygın olmasına rağmen henüz adroid ve IOS telefonlarda bu derece yaygın değil.

      Bu sebepten aklıma gelen Adsl modeminizin güvenlik açığı olduğu ve bu sebepten telefonda reklamlar ile karşılaşıyorsunuz. Modem markanız TP LINK veya eski model başka bir modem ise bu durum mümkün.

      Modemi resetlemeniz gerekebilir.

      Tabi bu işlemi yapmadan önce tablet veya başka bir bilgisayardan (aynı modemi kullanan / ağı kullanan) kontrol etmeniz. Bu PC veya tablette de reklam çıkıyor mu?

      Eğer sorunun cevabı evet ise o zaman modemi resetlemek şart olur.

      Ayrıca telefondan ekran görüntüsü alır ve gönderirseniz daha fazla çözüm önerisi sunabiliriz.

      hakan hakan (15409)
      9 yıl önce cevaplandı

        Hakan'ın işaret ettiği ihtimali onun belirttiği şekilde test edebileceğin gibi telefonunu başka bir wireless ağda yada mobil internet bağlantısı ilede test edebilirsin ve bu şekilde kontrol çok daha kolay olur. Sonuçta durum eğer Hakan'ın tahmin ettiği gibi çıkarsa o taktirde modem resetine vb gidebilirsin.

        temmuz temmuz (12505)
        9 yıl önce cevaplandı

          fotoğraf atamıyorum ama bir tanesinde şöyle yazıyor:Uyarı!Telefonunuzda(14) virüs bulasmistir
          Bu telefon üzerinden yapılan tüm islemler güvenli değildir.Sayet çözümlenmezse,sistemin çökmesine ve pilin zarar görmesine neden olacaktır.Nu sorunu hemen tamir etmek içinDolphinBrowser'yi kurun!
          ve de oyun reklamları çıkıyor.Uygulama silmek çözüm olmadı bunu da belirteyim

          adawho adawho (1)
          9 yıl önce cevaplandı

            dostum aynı sorun bende de var, henüz telefonu ve modemi sıfırlamama rağmen çözüm bulamadım. formattan bir süre sonra virüs geri geliyor..

            bcakmak28 bcakmak28 (1)