Telefonumun üst menüsünde yazan LTE ne anlama geliyor?

Telefonumun üst menüsünde LTE yazıyor. LTE ne anlama geliyor?

Telefonumun üst menüsünde yazan LTE ne anlama gelmektedir?

Telefonumda LTE yazıyor, LTE ne demek?

LTE ne anlama geliyor?

brsozl brsozl (1961)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Telefonumun üst menüsünde yazan LTE ne anlama gelmektedir?

    Eğer sizinde bugün (1 Nisan 2016) tarihinde telefonunuzun üst menüsünde yer alan H veya 3G ibaresi LTE olarak değiştiyse korkmanıza gerek yok.

    Ülkemizde bugün (1 Nisan 2016) 4.5G kullanıma açıldı. Telefonunuzun üst bölümünde LTE yazmasının nedeni telefonunuzun 4.5G bağlantısına geçmiş olmasıdır.

    Neden 4.5G değil de LTE yazıyor?

    Aslında dünya genelinde 4.5G adına sahip bir bağlantı adı yok. Telefonunuzda 4.5G yerine LTE ibaresini görmeniz çok normal. Dünya genelinde 4G teknolojisi LTE olarak adlandırılıyor. 4G teknolojisinin bir gelişmiş hali ise LTE-Advanced

    LTE-Advanced ülkemizde ticari nedenlerden dolayı 4.5G olarak isimlendirildi. Standart 4G bağlantısından çok daha fazla hız sonuçları elde edilebildiği için LTE-Advanced teknolojisi ülkemizde 4.5G adı altında hizmet veriyor.

    4.5G uyumlu telefonlar listesi için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

    4.5G uyumlu telefonlar

    4.5G telefon ayarları için aşağıda yer alan size uygun bağlantıya tıklayabilirsiniz.

    Android telefonlarda 4.5G nasıl açılır?

    iPhone 4.5G nasıl açılır?

    4.5G hızınızı ölçmek için aşağıdaki bağlantıdan yararlanabilirsiniz.

    4.5G hız testi nasıl yapılır?

    4.5G hakkında sık sorulan sorular

    4.5G’ye geçtikten sonra tarife ücretimde değişiklik olacak mı?

    4.5G'de paketim/tarifem yeterli olacak mı, internetim yetecek mi?

    brsozl brsozl (1961)