Telefonun Ip adresi nasıl değişir?

Telefonumun ip adresini değiştirmek istiyorum nasıl değiştiririm?

bilal7676 bilal7676 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Telefonun ip adresini değiştirmek için veri bağlantısını kesmek ve yeniden bağlanmak yeterlidir.

    3G, 4.5G için telefondaki veri bağlantısını kesip yeniden yaptığınızda Ip adresi otomatik olarak değişir.

    Wi-Fi (kablosuz) için bu durum farklı. Kablosuz bağlantıda size lokal bir ip adresi verilir. 192.168.2.34 gibi bir adres. Bu ip adresi de her yeni bağlantıda değişir ama sizin dış dünyaya açılan ip adresiniz ADSL modemin ip adresidir. Bunun değişmesi için de ADSL modemi kapatıp açmanız gerekir.

    murat murat (12492)