Tercihleriniz okunamıyor. Bazı özellikler kullanılamayabilir. hatası

Google Chrome açtığımda

Google Chrome

Tercihleriniz okunamıyor. Bazı özellikler kullanılamayabilir.
Tercihlerde yapılan değişiklikler kaydedilemeyecektir.

şeklinde hata alıyorum. Google Chrome Tercihleriniz okunamıyor. Bazı özellikler kullanılamayabilir. hatasının çözümü nedir?

cemphp cemphp (651)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Chrome
    Tercihleriniz okunamıyor. Bazı Özellikler kullanılamayabilir. Tercihlerde yapılan değişiklikler kaydedilmeyecektir hatasının çözümü için şunları deneyebilirsiniz:

    Tercihleriniz okunamıyor. Bazı özellikler kullanılamayabilir.

    Çözüm 1:

    1. Google Chrome'u kapatın.
    2. Başlat > Çalıştır veya Windows Tuşu + R tuşlarına basarak çalıştırı açın.
    3. Çalıştıra Windows 7 ve Windows 8 için
      %LOCALAPPDATA%\Google\Chrome\User Data\ Yazın ve enter tuşuna basın.
      Windows XP için
      %USERPROFILE%\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\ yazın enter tuşuna basın.
    4. Açılan dizin  içerisinde  "Default" adlı klasörü bulun  sağ tuşla tıklayın, yeniden adlandırı seçin, "uzmanim.net"  yazın ve enter tuşuna basın.
    5. Google Chrome'u yeniden açın

    Yukarıdaki işlem Google Chrome Tercihleriniz okunamıyor. hatasını çözecektir. Sorun devam ederse çözüm 2 deneyin.

    Çözüm 2:
    Chrome'u kaldırın ve yeniden yükleyin.

    Windows XP

    Google Chrome'u, tıpkı diğer Windows programlarını kaldırdığınız gibi kaldırabilirsiniz. Şu adımları uygulayın:

    1. Tüm Chrome pencerelerini ve sekmelerini kapatın.
    2. Başlat menüsü > Denetim Masası'na gidin.
    3. Program Ekle veya Kaldır'ı tıklayın.
    4. Google Chrome'u çift tıklayın.
    5. Kaldır'ı tıklayın.
    6. Onay iletişim kutusundan Kaldır'ı tıklayın. Tarayıcı tercihleriniz, yer işaretlerini ve geçmişiniz gibi kullanıcı profili bilgilerinizi de silmek isterseniz, "Tarayıcı verilerimi de sil" onay kutusunu seçin.

    Windows Vista/ Windows 7/ Windows 8

    1. Tüm Chrome pencerelerini ve sekmelerini kapatın.
    2. Başlat menüsü > Denetim Masası'na gidin.
    3. Programlar ve Özellikler'i tıklayın.
    4. Google Chrome'u çift tıklayın.
    5. Onay iletişim kutusundan Kaldır'ı tıklayın. Tarayıcı tercihleriniz, yer işaretlerini ve geçmişiniz gibi kullanıcı profili bilgilerinizi de silmek isterseniz, "Tarayıcı verilerimi de sil" onay kutusunu seçin.

    Internet Explorer üzerinden en son sürüm Chrome'u yeniden yükleyin.

    Çözüm 3:

    Eğer CCleaner kullanıyorsanız ve Chrome Tercihleriniz okunamıyor. Bazı özellikler kullanılamayabilir. hatası CCleaner çalıştırıldıktan sonra ortaya çıkıyorsa CCleaner içerisinde Applications Google Chrome bölümünde  Compact Database işaretini kaldırın.
    CCleaner Tercihleriniz okunamıyor. Bazı özellikler kullanılamayabilir.

    Çözüm 4

    Eger AVG antivirüs kullanıyorsanız ve Chrome eklentisi yüklendiyse AVG eklentisinini kaldırın.

    Diğer antivirüs programlarının Chrome eklentisi de Tercihleriniz okunamıyor. Bazı özellikler kullanılamayabilir. soruna yol açabilir.

    cemphp cemphp (651)