The AC power adapter type cannot be determined Hatası

Eski model bir DELL laptop'da bilgisayar açılışında aşağıdaki hatayı alıyorum:

The AC power adapter type cannot be determined. Your system will operate slower and the battery will not charge. Please connect a Dell 65W AC adapter or higher for best system operation

Dell notebooklarda The AC power adapter type cannot be determined hatasının çözümü nedir?

murat murat (12492)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    The AC power adapter type cannot be determined. Your system will operate slower and the battery will not charge. Please connect a Dell 65W AC adapter or higher for best system operation hatasının çözümü:

    Bu hata özellikle Dell laptoplarda karşılaşılan bir hata türüdür.  Hata genel olarak batarya şarj olmadığında ortaya çıkar. Hatanın  bir kaç sebebi vardır

    • Tam temas etmeyen, yuvasına tam oturmamış şar aleti
    • Hasar görmüş şarj aleti veya şarj aletinin laptop üzerinde takıldığı soket
    • Ömrünü doldurmuş batarya
    • Bazı Dell modellerinde görünen üretim hatası

    Hatanın çözümü için şunları deneyebilirsiniz:

    • Şarj aleti bilgisayara şarj yuvasına tam oturmamış olabilir. Biraz daha baskı uygulayarak yeniden takın.
    • Teknik bilginiz varsa BIOS pilini çıkartın ve yeniden takın.
    • Bataryayı sökün ve tekrar takın.
    • BIOS üzerinden şarj adaptörü uyarılarını kapatın. BIOS'a girin.  Advanced  altındaki Adapter Warnings  ayarını Disable yapın. Elbette bu sadece uyarıyı kaldıracaktır. Eğer laptop şarj olmuyorsa bu sorunu ortadan kaldırmayacaktır.

    Bunun dışında eğer ürün yeni bir Laptop ise yetkili servise götürmenizde fayda var. Eski bir model ve doğrudan elektriğe bağlı kullanıyorsanız yukarıda anlattığım gibi BIOS üzerinden uyarıları kapatmanız yeterli olacaktır.

    The AC power adapter type cannot be determined hatası özellikle bazı eski model Dell ve HP bilgisayarlarda kullanıcıların karşısına çıkmaktadır.

    murat murat (12492)
    8 yıl önce cevaplandı

      Sanırım bu hatayı Windows 10 veya herhangi bir işletim sisteminin kuruluma başlama aşamasında alıyorsun bunun çözümü kolay yapman gereken sadece leptop adaptör kablosunu laptop'a takıp ardından fişe takıp kurulumu yeniden yapmak..

      ​Teşekkür Ederim

      selcukulusal selcukulusal (32)