The operating system on this computer does not meet the minimum requirements for SQL Server 2012

Bilgisayarıma SQL Server 2012  yüklemek istediğimde aşağıdaki gibi bir hata alıyorum:

The operating system on this computer does not meet the minimum requirements for SQL Server 2012. For Windows Vista or Windows Server 2008 operating systems, Service pack 2 or later is required. For windows 7 or windows server 2008 R2, Service pack 1 or later is required. For more information, see Hardware and software requirements for installing SQL Server 2012 at http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=195092

Bu hatanın sebebi ve çözümü nedir?

cemkara cemkara (4215)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayarınıza SQL Server 2012 yüklerken aldığınız hatanın sebebi bilgisayarınızın SQL Server 2012 kurulumu için gereken özellikleri karşılamıyor olmasıdır.

    SQL Server 2012 Kurabilmeniz için;

    Windows Vista ve Windows Server 2008 işletim sistemi kullanıyorsanız en az SP2 (Service Pack 2) veya üzeri

    Windows 7 veya  Windows server 2008 R2 kullanıyorsanız SP1 veya üzeri yüklü olmalıdır.

    Denetim Masası > Windows Update ile bilgisayarınıza gerekli güncellemeleri önce yüklemelisiniz.

    Güncellemeleri yükledikten sonra SQL Server 2012 kurulumuna devam edebilirsiniz.

    cemkara cemkara (4215)