Torrent Hızlandırma

arkadaşlar benim bir torrentim var ve bu çok yavaş iniyor nasıl hızlandırırım?

cristianoronaldo cristianoronaldo (171)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Torrent'de indirdiğiniz dosyadaki Seeder ve Leecher sayısı önemlidir.

    Örnegin bir program,bir oyun  indirdiğinizde torrent'de bu oyun, program için sağlanan Seeder ve Leecher sayılarını kullandığınız torrent programında görebilirsiniz.

    Torrent'de Seeder,   indirmek istediğiniz dosyanın tamamına sahip ve bunu paylaşan kişileri Leecher ise sizin gibi o dosyayı indiren kullanıcıları tarif eder.

    Bu sayılar ne kadar yüksekse o kadar hızlı indirirsiniz.  Çünkü torrent kullanıcılar üzerinden dosya paylaşımı üzerine kurulu bir sistemdir.

    İndirmek istediğiniz program, oyun ne kadar az seeder ve leecher'a sahipse o kadar yavaş iner.

    Sizin indirme işleminiz bittiğinde artık sizde bir seeder olursunuz ve o dosyayı yayınlamaya devam ederseniz.

    Torrent'den indirme işlemlerinde hızı etkileyen en önemli faktör budur.

    Torrent Seeder ve Leencher ne demekTorrent dosyasını indirmek istediğiniz sitede size Seeder ve Leecher sayıları bu şekilde gösterilir.

    Aradığınız dosyanın birden fazla Torrent dosyası olabilir. Bu dosyalarda seeder ve leecher sayılarına bakın en yüksek olanları tercih edin.

    hakan hakan (15409)
    9 yıl önce cevaplandı

      AKK aştıysan en fazla 300 kb/s ile indirir normaldir. Fakat AKK aşmadıysan internete ' Torrent Güncel Tracker ' yazarsan oradakilerle hızlandırabilirsin. (Nasıl yapılacağı girdiğin sitede yazar zaten)

      bcaggul bcaggul (117)
      9 yıl önce cevaplandı

        Torrent uygulaması için modemden port açmalıydın. Eğer bunu yapmadıysan  veya yaptıysan bile daha sonra bunu unutarak bir sebeple uygulamanın bulunduğu PC'nin yerel sabit (statik) IP adresinde değişiklik yaptıysan ve yine veya torrent uygulamasında ayarlı port bir şekilde değiştiyse/değiştirildiyse, bunlardan olabilir. Birde torrent bağlantı ülkesinde değişiklik yapmak, hız bakımından fark yaratabilir. Bunun için uygulama içinden test yaparak ülke seçimi yapılmalıdır.

        temmuz temmuz (12505)