toshiba satellite l500 laptopumun ekrani ve klavyesi calismiyor.

yaklasik 2 gun once toshiba satellite l500 laptopum ile oyun oynarken ekran birden gitti ve cizirti gelmeye basladi hemen kapattim tekrar acmaya calistigimda ise ekran ve klavye calismiyordu ekranda hicbir isik yoktu ve klavyeninde isigi yoktu ekran kartini kontrol ettim sorun yoktu bu arada ekran data kablosu yeni degisti

hades15 hades15 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu Sorun Donanımsal olduğu için teknik servise götürmeniz gerekmektedir garantisi olup olmadığını bilmiyorum fakat sorunun anladığım kadarı ile leptonuna gelen elektirik voltajından kaynaklanabilir . Fazla akım aldıysa donanım kablolarına hasar vermiş olabilir.(yanma kopma vs.).Veya değiştirdiğin data kablosu düzgün bir biçimde takılmamış olabilir.Size en iyi çözümü teknik servis sunacaktır.

    blackheaven blackheaven (728)