Tp-link modem üzerinde Tablet ve Mobil cihazlar üzerindeki tarayıcılarda tradeadeexchange.com reklam virüsü

Merhabalar, günlerdir devam eden bir sorunumu sizlerle paylaşmak ve çözüm bulmak üzere buradayım.

Tp-link modem kullanmaktayım. Ve PC haricindeki Tablet ve Mobil cihazlarda (iOs ve Androd) internet sayfalarında her bir sayfa tıklaması sonucu yeni bir sekmede bu reklam virüsü ile karşılaşıyorum...

Modem'e defalarca reset atmama rağmen ve cihazlarda dns değiştirmeme rağmen bir çözüm bulabilmiş değilim. Türk telekom müşteri hizmetleride bir çözüm bulamadılar. Modemin firması ile görüşeceğim. Kendimce sorunun en net çözümünü modemi değiştirmek veya yenilemek olduğunu düşünüyorum.

Sizlerden yardım bekliyorum bu konuda.

mertjohan mertjohan (6)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Modemi yenilemek kesin çözüm, doğru düşünüyorsunuz.

    Tp-link modemlerin pek çoğunda Misfortune Cookie denilen bir tür güvenlik açığı var:   Misfortune Cookie güvenlik açığı nedir

    Bu sebepten siz modemi resetleseniz de bir zaman sonra yine reklam sorunu ile karşılaşacaksınız.

    Tp-link eski modelleri için  yeni bir güncelleme üretmediği için maalesef kesin bir çözüm yolu yok. En doğrusu yeni bir modem almak.

    murat murat (12492)