TP-Link TD-W9970 VDSL kurulumu nasıl yapılır?

TP-Link TD-W9970 Türk telekom VDSL kurulumu nasıl yapılır?

cemkara cemkara (4215)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    TP-Link TD-W9970 VDSL kurulumu nasıl yapılır?

    TP-Link TD-W9970 en uygun fiyatlı VDSL modemlerden bir tanesi. Eğer Türk Telekom VDSL modemini kullanmıyorsanız o zaman VDSL modem kurulumunu kendiniz yapmanız gerekiyor.

    1.  VDSL modem yapılandırması için modem arayüzüne girmeniz gerekiyor.  Bunun için Modemin arkasında bulunan Ethernet girişlerine kablo ile veya kablosuz olarak modeme bağlanmalısınız. Ben kablosuz bağlandım.
    2. Kablosuz bağlantı için TP-Link TD-W9970 modemin arkasında bulunan WPS tuşuna basın.
    3. Bilgisayarınızdan kablosuz ağlara baktığınızda TP-XXXX gibi bir ağ göreceksiniz. Bağlantı için onu seçin.
    4. Kablosuz ağ yapılandırması bilgisayarınız tarafından alınacaktır ve şifresiz olarak bağlanacaksınız.
    5. Tarayıcınızı açın ve adres satırına http://192.168.1.1/ yazın ve enter tuşuna basın.
    6. Karşınıza TP Link TD-W9970  arayüzü gelecektir (300Mbps Wireless N USB VDSL2 Modem Router)
    7. TP-Link TD-W9970 varsayılan arayüz kullanıcı adı ve şifresi admin'dir. Kullanıcı adına admin ve şifreye admin yazarak TP-Link TD-W9970 arayüzüne girin.
    8. Quick Setup'ı tıklayın.
    9. Next'i tıklayın.
    10. Region bölümünde Turkey, Time Zone bölümünde GMT +02:00 seçin. Next butonuna tıklayın.
    11. Auto-Detect Connection Type:  Yes seçili kalsın ve Next'i tıklayın.
    12. Auto-detection has succeeded! yazan ekranda Türk Telekom kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazın. Username (Kullanıcı adı) , Password (parola), Confirm Password(Parolanızı tekrar yazın). Kullanıcı adınızı @ttnet ifadesi ile birlikte yazın. Örneğin uzmanim.net ise kullanızı adınız uzmanim.net@ttnet olarak yazın
    13. Bu ekrandan sonra Next, ve Next tıklayarak Wireless yani kablosuz ağ yapılandırmasına gelin.
    14. Wireless Network Name: bölümüne bir isim verin. Örneğin uzmanim.net
    15. Password bölümüne kablosuz ağ parolası belirleyin. Karmaşık bir parola seçin: uzmanim564Net! gibi.
    16. Next'i tıklayın.
    17. Son ekranda da Save tıklayarak yaptığınız ayarları kaydedin.
    18. Son olarak VDSL modeminizi kapatın ve açın.

    Bu işlem sonunda Türk Telekom için TP-Link TD-W9970 VDSL modem yapılandırması bitmiş olacak. Artık internete girebilirsiniz.

    cemkara cemkara (4215)