Trojan/Win32.AGeneric nedir

Merhaba Arkadaşlar Ben Bir Dosya  İndirdim Daha Şuan Açmadım Rar Halinde ama virüstotal bundan buldu ben bunu zararsız birşey olarak biliyorum dosya bir hack yazılım dosyasıdır

https://www.virustotal.com/#/file/e26370f4a43392c2ea2c8da43a69541cb3d564af4ba26041b74141c97f8314c4/detection

buda virüs total sonuçları bütün orada yazanları açıklayabilecek var mı

darkwob darkwob (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Virus Total raporunda tarattığın dosya Trojan.GenericKD.30387163 olarak görünüyor. F-secure bunu bir tür ramsomware yani dosyaları şifreleyen virüs olarak açıklamış. Yine virüs total raporunda bu tespiti pek çok antivirüs programı yapmış.

    Bu sebepten o dosyayi kesinlikle çalıştırmanı önermem. Temel da bir hack yazılımı da olsa içinde ramsomware barındırabilir. Bu ihtimal var. Çalıştırman çok gerekliyse bunu senin için önemsiz bir bilgisayarda veya sanal bilgisayar kurarak yapabilirsin.

    alattin alattin (16999)
    6 yıl önce cevaplandı

      indirdiğin şey Pepsi Code Generator, bu tür hile, trainer içeren yazılımların hepsi virüslü/zararlı yazılımlardır, senin burda ilk hatan Hack/trainer indirmen oldu, Hile/vebenzeri yazılımlar Virüslüdür...

      nvidiagtx nvidiagtx (690)
      6 yıl önce cevaplandı

        Oyun hack, crack programları virüs programları tarafınan virüs olarak agılanabilir. Bu her zaman bu dosya virüslü demek değildir.

        Fakat;

        normal bir oyun crack ya da hack yazılımına kötü niyetli kişiler virüs yerleştirebilir. Bu da demek oluyor ki hack, crack programları her zaman risk içerir. Bu riski alıp almamak sana kalmış.

        hakan hakan (15424)
        6 yıl önce cevaplandı

          -2

          Trojan senin pc ulaşmak için bir backdoor'dur.
          oldumu @nvidiagtx

          krsn krsn (233)
          6 yıl önce cevaplandı

          • Cevap Alıntıdır.... nvidiagtx 6 yıl önce
          • DOSTUM kendim de yazsam ne alaka diyorsun adam trojan araştır mı diyim....@nvidiagtx krsn 6 yıl önce
          • Alıntı yapmışsın birde atarlanıyorsun... nvidiagtx 6 yıl önce
          • O zaman bilmediğin konularda yorum yapmayacaksın nvidiagtx 6 yıl önce
          • Bu sitede katı kurallar var, öyle kafana estiği gibi alıntı yapılamaz nvidiagtx 6 yıl önce
          • ayrılıyorum :D mutlu olursun ...@nvidiagtx krsn 6 yıl önce
          • Başka sitelerden kopyala-yapıştır yapmak o sitenin emeğini çalmak anlamına geliyor. Bu sebepten biz burada sadece kendimize ait bilgileri paylaşmaya gayret ediyoruz @krsn @nvidiagtx hakan 6 yıl önce
          • @hakan kendi bilgimizle yazıyoruz begenmiyolar... krsn 6 yıl önce
          • ne zaman beğenmedim nvidiagtx 6 yıl önce
          • ? @krsn nvidiagtx 6 yıl önce
          • sildim steam da oyun la sorun yaşayan arkadaş altına ne alaka yazmiştın... @nvidiagtx krsn 6 yıl önce
          • Emin olmadığın içerikler ile ilgili paylaşım yapma ozaman nvidiagtx 6 yıl önce
          • @krsn nvidiagtx 6 yıl önce
          • @krsn emek verilen, özen gösterilen tüm paylaşımlar beğeni alır. Bu konuyu çok dert etme. Zamanla oturur bir şeyler. hakan 6 yıl önce
          • trojenin ne olduğu biliyorum ama her başında troje olan trojen midir o önemli darkwob 5 yıl önce
          • Beyler yanlış anlamayın da ( Virus Total raporunda tarattığın dosya Trojan.GenericKD.30387163 ) virüs total bozuk dosyalar mı veya deqiştirilmiş vb. dosyalara uyarı vercek hali yok yokya algıladıgı hata virüstür :D krsn 5 yıl önce