TS2345: Argument of type 'null' is not assignable to parameter of type 'string | undefined'.

Elimdeki örnekte şöyle bir satır var. Bu arada örnek ingilizce bir Angular kitabında yazıyor.

 ngOnInit() {
   this.loadData(null);
 }

ve bu satır için şöyle bir hata alıyorum

TS2345: Argument of type 'null' is not assignable to parameter of type 'string | undefined'.

loadData metodu

 loadData(query?:string) {}  diye devam ediyor.  Ben kodu çalıştırdığımda hata öncesinde loadTata(null) yazdığımda Visual Studio bu satırın altını kırmızı ile çiziyor. Örneği kopyaladım yine aynısı oldu. Bunu nasıl çözerim?

1ogrenci 1ogrenci (9)
2 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    metodunu parametre yollloadData() amadan çalıştırmayı denersen sorun çözülür. null yazman gerekmiyor.

    yine illa null yazmak istersen TypeScript Non-null assertion operator (!) kullanabilirsin.

    loadData(null!)

    yani null ifadesinin sonuna ! ekle.

    Kitap ile senin çalışma ortamın arasında versiyon farkı varsa bu tür beklenmedik durumlar oluşabilir.

    alattin alattin (16999)
    2 ay önce cevaplandı