Ttnet Düşük Hız Sorununu Nasıl Düzeltebilirim ?

1 hafta önce ttnet bağlattım ve 1 hafta dolmadan ttnet şovunu yaptı. ilk bi kaç gün internet şaşırtıcı derecede iyiydi ama 4. yada 5. gün port yönlendirme hatası aldım ttnet sorun bizden kaynaklanıyor dedi 1 gece internet kullanamadım. Sabah ttnetten baya bi mesaj gelmiş sorun düzeltildi falan filan. Fakat ne olduysa o günden sonra hız 1 mbps'yi geçmiyor. Modemim airties rt-205 uzun zamandır bu modemi kullanıyorum onunla ilgili bi sorun olacağını zannetmiyorum. Bilgisayarım asus k55v birçok wireless'a bağlanmama rağmen bilgisayarımla ilgili bir sorunda yaşamadım. Şimdi; ttnet hızınız normal bizden yana sorun yok diyor ama ttnet online işlem menüsünede 10 dk'da giriyor. İlk günler 720p film izlerken şimdi youtube müzikleri 144p de donuyor. müşteri hizmetleriylede saat başı konuşmaktan bıktım dns değiştirtmekten başka bi işe yaramıyorlar. bu konuda ne yapabilirim ?

seniordiego seniordiego (5)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Modem arayüzünden hat değerlerinizi atabilir misiniz? Hat değerlerinizde size tanımlanan hız ve hattınızın genel olarak kalitesini anlayabiliriz.Bu konu hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki konuya bakabilirsiniz.

    Hattımın desteklediği maksimum hızı nasıl öğrenirim?

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

      muhtemelen ya hızını düşüğe sabitlemiş ya da portunu sorunlu bir yere almışlar

      bağlı olduğun santrali bul ya ara ya bizzat git baktır, çağrı merkezi bunu çözmez.

      leone1907 leone1907 (18)