TunnelBear nedir, nasıl kullanılır?

TunnelBear nedir?

TunnelBear nasıl kullanılır?

TunnelBear ne işe yarar?

TunnelBear nereden indirilir?

TunnelBear ücretsiz mi?

hakan hakan (15394)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    TUNNELBEAR NEDİR, NASIL KULLANILIR?

    TunnelBear nedir?

    TunnelBear bir başka engellenen sitelere girme, VPN programıdır. TunnelBear çok farklı platformlarda çalışır. TunnelBear şu platformları destekler:

    • IOS > iPhone, Ipad
    • Android telefon, Android tabletler
    • Mac - OS X
    • Windows (Windows 7, Windows 8, Windows 10)
    • Linux
    • Chome OS

    TunnelBear ücretli mi?

    TunnelBear ücretli ve ücretsiz versiyonları var.

    • TunnelBear Little > Ücretsiz, 500MB aylık limiti var. Twitter vb için yeterli ama video izlerseniz çok kısa sürede bu limit dolar.
    • TunnelBear Giant > sınırsız, aylık 7,99$ ücreti var.
    • TunnelBear Grizzly > sınırsız aylık 4,99$ ücreti var. Yıllık yani en az 12 aylık alabilirsiniz.

    TunnelBear nereden indirilir?

    TunnelBear uygulamasını Mobil cihazlar için Google Play ve App Store üzerinden indirebilirsiniz. Windows, Linux, Mac içinse buradan indirebilirsiniz. İndirme işlemi için üye olmanız gerekiyor. Create a TunnelBear sayfasında email ve bir parola belirleyerek üye olabilir ve indirme sayfasına erişebilirsiniz.  Ya da aşağıdaki doğrudan linklerden TunnelBear indirebilirsiniz.

    TunnelBear nasıl kullanılır?

    TunnelBear Windows 7, Windows 8, Windows 10 nasıl kullanılır?

    1. TunnelBear programı yukarıdaki linkten indirin.
    2. TunnelBear-Installer.exe dosyasını çift tıklayın ve kurulumu bailatın.
    3. Kurulum ekranında I agree butonuna basın.
    4. Daha sonra Install butonuna basın ve kurulum başlasın.
    5. Kurulum sonrasın Log in TunnelBear sayfasında kayıt için kullandığınız bilgileri girin. Email adresinizi doğrulamış olmanız gerekiyor. Öncesinde mail kutunuza gidip size gönderilen maildeki linki tıklayabilirsiniz.
    6. TunnelBear içinde Connected mesajını görürseniz bağlantınız tamam demektir. Daha sonra karşınıza harita üzerinde bağlantı yaptığınız sunucu gösterilecektir. Harita yeşile dönecektir.
    7. Aynı zamanda On simgesi sarı olacaktır. Şimdi sitelere giriş yapabilirsiniz.
    8. Alt bölümde kotanızı göreceksiniz. ücretsiz sürüm kullanıyorsanız 500MB değerinden aşağı inmeye başlayacaktır.

    TunnelBear IOS ve Android cihazlarda nasıl kullanılır?

    1. Android kullanıyorsanız Google Play, iPhone, iPad yani IOS kullanıyorsanız AppStore üzerinden TunnelBear  uygulamasını yükleyin.
    2.  TunnelBear uygulamasını açtığınızda girişe dokunarak kullanıcı adı ve parolanızı girin.
    3. Daha sonra Tünel açmaya başla  butonuna dokunun.
    4. TunnelBear uygulaması açıldıktan sonra gri kaydırma butonuna dokunun.
    5. TunnelBear , VPN bağlantısı kurmaya çalışıyor uyarısında Bu uygulamaya güveniyorum'u işaretleyin.
    6. Bağlandı mesajını gördüğünüzde artık hazırsınız demektir.
    7. Artık Twitter, Facebook, Youtube gibi sitelere ve uygulamara girebilirsiniz.

    TunnelBear diğer VPN programlarına göre daha asit ve kolay bir arayüze sahip. Fakat ücretsiz sürümdeki 500MB kesinlikle yeterli değil. Ücretli üyelik seçeneğinde ise sorunsuz kullanılıyor.

    hakan hakan (15394)