Türk Telekom 1 Ocak 2019 itibariyle kota sistemine mi geçiyor yoksa AKN kaldırıyor mu?

Türk Telekom Kasım ayında 1 Aralık 2018 itibariyle kota sistemine geçeceğini açıklamıştı. Kota sistemine geçildimi yoksa 1 Ocak 2019 itibariyle diğer internet servis sağlayıcıları gibi adil kullanım noktasını kaldıracak mı?

lion lion (595)
5 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    1 Aralık 2018 itibariyle kota sistemine geçilmedi. Türk Telekom Aralık ayında gönderdiği faturanın arkasındaki "size özel" kısmında 31 Aralık 2018 itibariyle hiç bir ek ücret ödemeden akn kaldıracağını belirtiyor.

    lion lion (595)
    5 yıl önce cevaplandı

      Vodafone veya diğer ISS'ler de dahil mi?

      toprak34 toprak34 (2026)
      5 yıl önce cevaplandı

      • 1 Ocak 2019 itibariyle akn tüm servis sağlayıcıları kaldırmak zorunda Türk Telekom geçen ay akn kaldırıp yerine kota sistemini getireceğini açıklamıştı. Ulaştırma Bakanımızın açıklamalarından sonra Türk Telekom geri adım atıp akn yerine hiç bir sistem getirmeden akn kaldıracağını belirtiyor. Turkcell superonline olarak akn kaldıracağını açıklamıştı. diğerleri bu ay itibariyle durumlarını açıklayacaklardır. Türk Telekom en büyük servis sağlayıcısı olmasından dolayı atacağı adım önemliydi. Diğerleride yasaya uyup Türk Telekom gibi akn kaldıracaklardır. lion 5 yıl önce

      Bir Türk Telekom kullanıcısı olarka buna çok sevindim. Paylaşım için teşekkürler :)

      omercik omercik (9418)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Rica ederim @farurhenho, Akn çilesinden bıkmış biri olarak bu durumu öğrenince paylaşmazsam olmazdı ツ lion 5 yıl önce

      Ben şuan limitsiz kullanıyorum acaba bizim için ücret işleyişi nasıl olacak?

      oguzhan34 oguzhan34 (96)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Ücret konusu, hangi internet servis sağlayıcısını ve paketini kullandığınızla, internet aboneliğinizde taahhüdünüzün olup olmadığına göre bu durum değişir. Türk Telekom ve Turkcell Superonline hiçbir ek ücret ödemeden akn kaldıracağını belirtti ama paketlere yeni yıl zammı yapılıp yapılmayacağı konusunda bir açıklama yapılmadı. Yani şuanda hangi paketi kullanıyorsunuz o paketin akn’siz hali olacak + yeni yıl zammıda yapılabilir. Hattınızla alakalı daha doğru bilgiyi internet abonesi olduğunuz servis sağlayıcısının müşteri hizmetlerini arayarak 1 ocak 2019 itibariyle durumunuzu öğrenebilirsiniz. lion 5 yıl önce
      • Taahhüt olduğu için engel çıkmaz umarım. @lion oguzhan34 5 yıl önce

      Bana kalırsa henüz net olarak durum belli değil. Turk Telekom ilk açıklamasında AKN sistemini kaldırılacağını ve yerine Kota denilen sistemin getirileceğini söylemişti. Yani bu sistemde aslında hiçbir şey değişmeyecek sadece AKN nin ismi değişecekti. Bu da kullanıcılar ile sanki dalga geçer gibi bir düzenleme olacaktı.

      Ancak sonra yapılan açıklama da ve faturalarda yazan "Size Özel" kısmında ise sanki üstteki dediklerinden bahsetmemişler gibi AKN sisteminin tamamen kaldırılacağını belirtiyorlar. Ancak akıllarda bir sürü soru işareti bırakan sorular var.

      AKN sisteminde farklı ücretler ödenerek alınan 100 , 150, 200 GB AKN kotalı tarifelerin fiyatları ne olacak?

      Zaten AKN siz full sınırsız tarife satın alan insanların durumları ne olacak, fiyatları düşecek mi?

      Bu gibi birçok cevapsız soru var ve ne olacağı bana kalırsa muamma.

      İnşallah biz yanılırız ve gerçekten AKN veya KOTA sistemi ortadan kalkar ve gerçekten sınırsız interneti cüzi miktarlara satın alabiliriz.Zaten çok vakit kalmadı bunun cevabını kısa zamanda alacağız.

      ismailsarp ismailsarp (6010)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Bende o konuda size katılıyorum akn olmadan farklı kota ve fiyatlarda olan aynı hızdaki paketleri nasıl tek paket altında toplayacaklar orası muamma, dün Türk telekom müşteri hizmetlerini arayıp sordum bayanın cevabı kesinlikle 1 ocak itibariyle akn, kota, limit yada başka bir isimle hızınız düşmeyecek ve hiçbir şekilde hız sınırı olmayacak şimdiki paketinizin aknsiz olarak kullanmaya devam edeceksiniz dedi. Fiyat konusunu da sordum çalışmalarımız sürüyor. Belli olduğun da bu ay içinde tüm müşterilerimizi arayıp bilgilendirme yapacağız dedi. İnşallah fazla bir fiyat artışı olmadan interneti gerçektende aknsiz olarak kullanmaya başlarız. lion 5 yıl önce
      • Bu ay içinde tüm müşterileri arayıp bilgilendirme yapacağız demeleri biraz garip olmuş, zira 40 milyonun üstünde abonesi var ve hesaba vurduğunuzda günde 10 saat (gün içinde) bilgilendirme için arasalar kaç yıl sürer.. ilginç bir sonuç çıkıyor. muvel 5 yıl önce