Türk Telekom kendi internet paketini başkasına gönderme nasıl yapılır?

Benim 20GB internetim var. Türk Telekom kullanıyorum. Kardeşime kendi internetimden 5GB göndermek istiyorum. Türk Telekom kendi internet paketini başkasına gönderme nasıl yapılır?

Anonim Anonim (156)
5 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Türk Telekomda kendi internetinizi, kendi GB'ınızı başkasına gönderme gibi bir seçenek yok. Yani örnekteki gibi 20GB internetimin 5GB ını arkadaşıma, kardeşime göndereyim gibi bir seçenek maalesef yok.

    Dolayısı ile siz kendi internetinizin GB larını başkasına gönderemiyorsunuz.

    Türk Telekomun Hediye diye bir servisi var. Burada

    • 1GB 60 ​TL
    • 2​ GB 65​ TL
    • 4 GB 75​ TL
    • 6 GB 8​​5​ TL

    gibi ücretlerle GB satın alıp eşinize dostunuza gönderebiliyorsunuz. Aldığınız yetmiyor bir de bunu arkadaşınıza gönderirken ilave 2TL hizmet ücreti ödüyorsunuz.

    Kullanım şekli şu şekilde:

    HEDIYE 555XXXXXXX 1 GB  yazıp 9433 numarasına gönderiyorsunuz.

    Görüldüğü üzere Türk Telekom kullanıcılarına yardımcı olacak bir servis değil onları biraz daha söğüşleyecek bir sistem kurmuş. Senin internetin var onu eşe dosta yollayamazsın ama yeni paket alıp onu yollayabilirsin diyor.

    murat murat (12492)
    5 ay önce cevaplandı

    • @mat7 istediğin şey olmuyormuş araştırdım. Burada paylaştım. Senin gibi arayanlar olursa cevap olarak burada dursun. murat 5 ay önce
    • Tekrar teşekkür ediyorum hem sorunu hem cevabınızı güncelkemissiniz . Uğraştırdım sizi kusura bakmayın. Operatörlerin hepsi helede şu zamanlarda fiyatlarıyla gayet güzel canımıza okuyorlar sağ olsunlar. Yakın da herkes telefonlarıı iptal edip dumanla haberleşececk. Ben asıl 2024 telsiz vergi ücretsini korka korka merak ediyorum. 🤔 @murat (12426) mat7 5 ay önce
    • @mat7 ne uğraştırması sayenizde biz de öğrenmiş oluyoruz... murat 5 ay önce
    • Yani aslında doğru araştıra karıştıra ve birbirimizle paylaşa paylaşa öğreniyoruz. Keşke hayatın her alanında bunu yapabilsek . Bu arada kendi internetimi arkadaşa transfer etmek için prime paketi sahibi olmak gerekiyormuş 🤲. Buda benden bilgi olsun 😌. @murat (12441) mat7 5 ay önce