Turkcell internet ayarları nasıl yapılır?

Turkcell hattımın internet ayarlarını nasıl yapabilirim?

Turkcell internet ayarları nasıl yapılır?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Turkcell hattınız varsa, aşağıdaki anlattığım yöntemlerden birini kullanarak internet ayarlarınızı yapabilirsiniz. Turkcell internet ayarlarını yapmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli.

    Turkcell internet ayarları:

    1-) İnternet ayarlarını SMS ile alma:

    Turkcell internet ayarlarını yapmak için en basit yöntem SMS ile internet ayarlarını otomatik almaktır.

    1. Telefonunuzun mesaj bölümünü açın.
    2. INTERNET yazıp 2222'ye SMS olarak gönderin.

    Bunu yaptıktan sonra 1-2 dakika içinde Turkcell internet ayarları telefonunuza yapılandırma ayarı olarak otomatik gelecektir ve mesaja tıkladığınızda internet ayarları telefona yüklenecektir.

    2-) İnternet ayarlarını manuel olarak yapma:

    İnternet ayarlarını SMS ile almaya çalıştığınızda herhangi bir hata verdiyse, siz manuel olarak yapabilirsiniz. Turkcell internet ayarlarını maneul olarak yapmak için şu adımları takip edin:

    1. Telefonunuzdan Ayarlar'a girin.
    2. Ağlar > Mobil ağ > Erişim noktası adları bölümüne girin. (Her Android cihazda farklıdır, sonuç itibariyle bulmanız gereken bölüm erişim noktası adı)
    3. Erişim noktası adlarına girdikten sonra "Yeni APN" seçeneğine tıklayın ve gelen ekrandaki bilgileri aşağıdaki gibi doldurun:
    • APN adı = Turkcell internet
    • APN = internet
    • Proxy = boş bırakılacak
    • Bağlantı noktası = boş bırakılacak
    • Kullanıcı adı = boş bırakılacak
    • Parola = boş bırakılacak
    • Sunucu = boş bırakılacak
    • MMSC = boş bırakılacak
    • MMS proxy'si = boş bırakılacak
    • MMS bağ. nokt. = boş bırakılacak
    • MMS protokolü = WAP 2.0
    • MCC = 286
    • MNC = 01
    • Kimlik doğrulama türü = boş bırakılacak
    • APN tipi = default

    Bütün ayarları doldurduktan sonra APN'yi kaydedin ve internet ayarlarının geçerli olması için telefonunuzu bir defa yeniden başlatın.

    3-) APN'leri varsayılana sıfırlama:

    Eğer Turkcell internet ayarları hala olmadıysa, deneme yanılma yoluyla keşfettim bir başka yöntemi paylaşmak istiyorum. APN ayarlarında "APN'leri varsayılana sıfırla" diye bir seçenek var. Bunu uyguladığımızda erişim noktası adları varsayılana (yani olması gerektiği) haline geri dönüyor. Sanırım bu bir çeşit önlem gibi bir şey. Daha sonra ise internet ayarları otomatik olarak yapılmış oluyor.

    APN'leri varsayılana döndürmek için:

    1. Telefonunuzdan Ayarlar'a girin.
    2. Ağlar > Mobil ağ > Erişim noktası adları bölümüne girin.
    3. Buradan menüyü açtığınızda "varsayılana sıfırla" gibi bir seçenek olacak, buna tıklayın.
    4. Varsayılana sıfırladıktan sonra APN'ler olması gerektiği haline geri dönecektir. Yani internet ayarlarınız yoksa bile otomatik yapılacak.

    Turkcell internet ayarlarım hala olmadı. Ne yapmalıyım?

    Yukarıdaki 3 yöntemden birini yaptıktan sonra internet ayarlarınız mutlaka olmalıdır. Eğer olmadıysa operatörde veya telefonunuzla alakalı bir sıkıntı var demektir. 532 numaralı Turkcell müşteri hizmetlerini arayıp probleminizi detaylıca söylemeniz gerekiyor.

    omercik omercik (9418)