Turknet kullanıyorum hat değerlerim nasıl?

    ADSL Training Status:   Showtime
                    Mode:   ADSL2+
            Traffic Type:   ATM Mode
             Link Uptime:   0 day: 20 hours: 19 minutes

       ADSL Port Details       Upstream         Downstream
               Line Rate:      0.807 Mbps       12.483 Mbps
    Actual Net Data Rate:      0.797 Mbps       12.455 Mbps
          Trellis Coding:         OFF                ON
              SNR Margin:       11.4 dB            8.1 dB
            Actual Delay:          0 ms              0 ms
          Transmit Power:       12.3 dBm          19.4 dBm
           Receive Power:        4.7 dBm           4.7 dBm
              Actual INP:        0.0 symbols       0.0 symbols
       Total Attenuation:       13.8 dB           26.0 dB
Attainable Net Data Rate:      0.905 Mbps       13.568 Mbps

hat durum nasıl arkadaşlar film izlerken donuyor yawaş yükleniyor 12 mb hız

nuri92 nuri92 (32)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Aşağıda Downstream için SNR Margin değerlerinin olması gereken karşılıklarını bulabiirsiniz

    • 10dB ve altı: Kötü, senkronizasyon yapılması zor
    • 11dB-30dB arası:      Normal
    • 30dB ve üzeri:  Çok iyi

    Senin değerin 8.1 . SNR Margin değerlerin kötü. SNR = Sinyal / Gürültüyü ifade eder.  yani hattında parazit var. Bu sana telen telefon hattından, telefon kablosundaki eklerden, saltralden kaynaklanabilir. Bu da kopmalara sebep olabilir.

    Downstream - Line Attenuation referans değerleri:

    • 20dB ve altı:  Çok iyi
    • 20dB-45dB arası:       Normal
    • 45dB ve üstü:  Kötü. İnternet kopmalarına sebep olacaktır.

    Senin değerin  26.0. Yani normal aralıkta.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Peki çok İYİ NASIL DURUMA GETİREBİLİRİM nuri92 5 yıl önce
    • Bunu sen cok iyi hale getiremezsin. Sen ancak bina içindeki kabloda ek yeri vs varsa bunları ortadan kaldırabilirsin. Diğer değerler servis sağlayıcın ve senin olduğun bölgedeki alt yapı ile alakalı @nuri92 murat 5 yıl önce
    • TÜRK TELEKOMUN ALTI YAPISINI KULLANIYORUM nuri92 5 yıl önce