Twitter bu istek otomatikleşmiş gibi görünüyor hatası

Twitter da son 3 aydır karşılaştığım ve yaklaşık haftada bir karşıma çıkan bir türlü kurtulamadığım bu sorunda hata mesajı şu şekilde,

Bu istek otomatikleşmiş gibi görünüyor. Kullanıcılarımızı spam ve diğer kötü niyetli eylemlerden korumak için, şu anda bu işlemi tamamlayamıyoruz. Lütfen daha sonra tekrar dene.

Bu hata mesajdan şifremi değiştirerek normal hala geliyor hesabım fakat yaklaşık 5-10 gün sonra tekrar aynı hatayı alıyorum sorunun ne olduğu bilmek istiyorum. İphone 5S kullanıyorum. Twitter uygulamalarım da ise sadece iOS 5 Twitter integration, Foursquare, Instagram ve Twitter for iPhone uygulamarı bulunmaktadır.

Sorunun çözümü ile ilgili çözümlerinizi düşünceleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

mertyakar mertyakar (32)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Twitter bu istek otomatikleşmiş gibi görünüyor hatasının sebebi Twitter'ın sahip olduğu spam filtresi.

    Twitter hesabınızda uygulama yüklü mü? Yüklü olan uygulamalar sizin adınıza işlem yapıyor olabilir. Bu da saatlik işlem limitinin aşılmasına sebep olabilir.

    Twitter yanlış hatırlamıyorsam saatte toplam 150 harekete izin veriyor (tweet, retweet ,DM vb).  Yüklü bir uygulama sizin adınıza hesabınızdan işlem yapıyor olabilir önce bunu kontrol edin. Twitter'ı çok aktif kullanıyorsanız yani yukarıdaki verdiğim rakamı aşan bir işlem değeriniz varsa sizi bot gibi algılıyor da olabilir.

    Twitter bu istek otomatikleşmiş gibi görünüyor hatasının sebebi bazen twitter'ın kendisi olabiliyor. Twitter'da oluşan bir teknik hata yüzünden işlemleriniz spam olarak algılanabiliyor.

    Twitter'ın bu spam filterleri developer sayfalarında Error Code 226 olarak tartışılıyor. Twitter spam için ilave önlemler ve filteler devreye sokuyor bunlar bazen sorunlara yol açabiliyor.

    alattin alattin (16984)
    9 yıl önce cevaplandı

    • iOS 5 Twitter integration, Foursquare, Instagram ve Twitter for iPhone uygulamaları bulunmaktadır. Diğer taraftan twitter tarafından oluşan sorun için birşey yapabilirmiyim? mertyakar 9 yıl önce
    • Eğer bunlardan başka uygulama yüklü değilse (Twitter uygulamalar bölümünü de kontrol edin) sizin yapabileceğiniz bir şey yok maalesef. alattin 9 yıl önce

    Aynı sorun benim @59hozer twitter hesabımdada var 24 saattir problem yaşıyorum bir iki defa açıldı attığım twitlerden sonra yine kilitlendi

    yardımcı olursanız sevinirim

    59hozer 59hozer (1)
    9 yıl önce cevaplandı

    • twitter a giriş yapıp parolanızı değiştirin kullanıma açılmış olacaktır. ergin 9 yıl önce