Twitter hareketli profil resmi nasıl yapılır?

Daha önceden, bundan yaklaşık 6-7 ay önce Twitter profil resmine (avatar) animated gif, hareketli gif dosyaları konulabiliyordu.

Şimdi twitter'a giriş yapıyorum, profili düzenle diyorum, sonra fotoğrafı değiştir ardından da fotoğraf yükle dedikten sonra hareketli Gif resmini seçiyorum. Bu gif resmi 96x96 boyutunda (daha önce bu şekilde koymuştum) arka planı şeffaf olmayan hareketli bir resim. Fotoğrafın boyutunu ve pozisyonunu ayarla ekranında animated gif hareket ederken gorunuyor. Fakat kaydeddiğim zaman Twitter profil resminde sabit görünüyor.

Twitter profil resmini hareketli yaparken yanlış yaptığım veya eksik yaptığım bir aşama mı var?

ceyda ceyda (312)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Twitter hareketli profil resmi yaparken daha önceden 128px, 192px, veya  384px;  250kb  boyutundan küçük hareketli gif resimler kullanılabiliyordu.

    Daha önceden hareketli Gif dosyalar Twitter'da destekleniyordu. Fakat artık Twitter hareketli Gif dosyalarının konmasına izin vermiyor.

    Siz gif, jpg veya başka hangi formatta resim seçerseniz seçin Twitter bunu otomatik olarak PNG formatına çeviriyor.

    Bu da Twitter hareketli profil resmi yapma işleminin gerçekleşmesine izin vermiyor.

    Twitter  JPEG, GIF ve PNG dosya formatlarını destekler.Fakat animated GIF dosyalarını desteklemez (Son değişiklikten sonra oldu bu).

    Başkalarının profillerinde hareketli Gif dosyalar görebilirsiniz. Bunlar daha önceden Twitter  hareketli profil resimi yapan kişilerdir.

    Twitter şuan hareketli Gif dosyası yüklenmesine izin vermiyor fakat daha önceden yani bu yasak çıkmadan önce profil resimlerine Hareketli gif koyanların profil resimlerini tutmalarına izin veriyor.

    Yani siz birinin profilinde hareketli resim görürseniz bilin ki bunu hareketli profil resmi yükleme engellemesi çıkmadan önce koymuştur.

    Sonuç olarak şuanda Twitter hareketli profil resmi yapmak mümkün değil.

    pelinny pelinny (863)