twitter hesap dondurma

 Twitter hesabımı dondurmak istiyorum.

Twitter hesabımı nasıl dondurabilirim? Twitter hesabıdevre dışı bıraktıktan sonra tekrar açabilir miyim?

Twitter hesabı dondurmatwitter hesabı devre dışı bırakmatwitter hesabı kapatma işlemlerinin hepsi aynı mıdır? Aralarında bir fark var mı? Twitter hesabını tamamen nasıl kapatırım?

sedapekmez sedapekmez (624)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Twitter hesap dondurma işlemi için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir.

    Twitter hesap dondurma veya Twitter devre dışı bırakma, hesabınızı Twitter'dan kalıcı olarak silmek üzere kuyruğa alır.

    Twitter hesap dondurma işlemini Mobil cihazdan yapamazsınız.

    Mobil cihazlarda devre dışı bırakma özelliği yoktur; web'de twitter.com adresine erişilerek yapılması gerekir.

    Twitter hesabını dondurmadan / Twitter hesabınızı devre dışı bırakmadan önce bunları bilmelisiniz

    • Twitter hesabınız dondurulduktan sonra, devre dışı bırakıldığı tarihten sonra, hesap bilgileriniz  30 gün boyunca tutulur ve 30 gün sonunda tamamen, kalıcı olarak silinir.
    • Twitter hesabınızı, bu 30 gün süresince oturum açarak istediğiniz zaman tekrar aktif edebilirsiniz.
    • Twitter hesabını dondurduktan sonra, hesabınız birkaç dakika içinde Twitter'dan kaldırılmış olsa da, kimi içerikler devre dışı bırakma işleminden birkaç gün sonrasına kadar twitter.com üzerinde görünür olabilir.

    Twitter hesabınızı dondurmak için:

    1. Web'de twitter.com adresine giriş yapın
    2. Hesap ayarları'na gidin (Sağ üst bölümdeki Çark  / Dişli simgesi)
      Twitter Hesap Dondurma

    3. Açılan Twitter Ayarlar sayfasında sayfanın en altına gidin.   Hesabımı devre dışı bırak'ı tıklayın.

      Twitter hesap dondurma - Twitter hesabı devre dışı dırakma
    4. Hesabı devre dışı bırakma bilgilerini okuyunTamam, hesabı devre dışı bırak'ı tıklayın.

    5. İstendiğinde ve hesabınızı devre dışı bırakmak istediğinizde şifrenizi girin.

    Twitter hesabı dondurma, twitter hesabı devre dışı bırakma, twitter hesabı kapatma aynı anlamı  taşımaktadır.

    Otuz gün geçtikten sonra, Twitter hesabınızı kapattıktan sonra, takipçi listeniz, twitleriniz hepsi tamamen silinir ve bir daha geri alınamaz. Bu sebepten  Twitter hesabınızı  dondurmadan önce iyi düşünmelisiniz.

    Twitter hesabımı devre dışı bırak dedikten otuz gün sonra hesabınız tamamen silinir.

    Twitter hesabınızı kapatmadan önce, email adresinizi ve kullanıcı adınızı tekrardan alınabilir yapmak istiyorsanız şunları yapmalısınız:

    Twitter Hesabınızı devre dışı bırakmadan önce yeniden kullanılmak üzere kullanıcı adınızın veya e-posta adresinizin kullanılabilmesi için:

    1. Twitter'a girin.
    2. Web'de, dişli simgesinin altındaki açılır menüden Ayarlar sayfanıza gidin.
    3. Kullanıcı adı alanında yeni bir kullanıcı adı seçin.
    4. E-posta adresi alanında, e-posta adresinizi kendi yeni adresinizle değiştirin.
    5. Size gönderdiğimiz bağlantı aracılığıyla yeni e-posta adresini onaylayın (çok önemli!)
    6. 30 günlük devre dışı bırakma süresinde tekrar kaydolursanız e-postanız ve kullanıcı adınız kullanıma açılacaktır.
    7. Devre dışı bırakmaya yukarıdaki listedeki gibi devam edin.

    Bu işlemi kapatmadan önce yaparsanız twitter'a kayıtlı email adresiniz ve kullanıcı adınız daha sonra kullanılabilir olacaktır.

    sedapekmez sedapekmez (624)