Twitterdan çıkış yaptığımda neden 13 saatlik fark oluyor?

Twitterda hesabımdayken baktığım bir tweet 00.04te yazılmış gözüküyor. Hesabımdan çıktığımda 13.04. (00.04te yazıldı.)

Twitter hesabımın ve bilgisayarımın ayarı (UTC+03:00) Moskova, St. Petersburg, Volgograd

Ekleme:

Hesabıma giriş yaptım:

Hesabımdan çıkış yaptım:

Mesela bu tweette sizde saat kaç gözüküyor? https://twitter.com/netdmuzik/status/815343062583017472

misty misty (556)
7 yıl önce sordu

Toplam 1 Cevap

Twitter üzerindeki saat dilimlerini UTC +3 ve bilgisayarınızdaki saat dilimini de UTC+3 yaptıysanız twitter ve sizin dilimleriniz aynı oluyor anlamına geliyor.
Ayrıca sizin bunu görmenizin sebebi 12 veya 24 Saatlik dilimleri olabilir.Bu durumda siz twitter e girdiğinizde saat dilimi size göre ayarlanıp sizin aslında tweet in ne zaman atıldığını anlamınızı sağlabilir.(Örneğin 12 lik saat diliminde AM 3 veya PM 3 bir saat varsa siz bunu direkt olarak ne zaman atıldığını kavrayamayabilirsiniz.PM yani öğleden sonraki 3 anlamındadır.24 saatlik dilim de bu 15:00 denk gelmektedir.Twitter bunu 15:00 yaparak sizin tweet dilimini anlamınızı sağlıyor olabilir.)

Düzenleme: Twitter üzerindeki saat dilimini GMT -08:00 Pasific Time (US & Canada) olarak ayarlamanız gerekiyor.Bu sorunu düzeltecektir.Çoğu hesap varsayılan olarak bu zaman dilimi ile geldiğinden ve kullanıcılar zaman dilimlerini ayarlamadıklarından aslında attıkları twitterler -08:00 dilimi ile atılıyor.Diğer kullanıcılarda zaman dilimi ayarlarını değiştirmeyip (-08:00) bıraktıklarından sorunu farketmiyorlar.

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce cevaplandı

  • Güncellemeyle soruma eklediğim tweete bakar mısınız sizde saat kaç yazıyor? Hesabınız varsa giriş yapıp saat farklı oluyor mu olmuyor mu kontrol eder misiniz? misty 7 yıl önce
  • Söyleminiz üzerine tekrar kontrol ettim.Twitter üzerinde saat dilimini GMT -08:00 Pasific Time (US & Canada) seçin.Sorunun düzelmesi gerekli. ismailsarp 7 yıl önce
  • Şimdi anladım. Twitterla senkronize olmak için -08:00 Canada, bilgisayarla/telefonla/duvar saatimizle senkronize olması için +03:00 Moscow ayarlamak gerek. misty 7 yıl önce