Ubuntu 14.04 Masaüstü Duvar Kağıdı ve Kullanıcı Giriş Ekranındaki Duvar Kağıdı !

Merhabalar Ubuntu 14.04 sürümünü kullanıyorum şöyle bir sorunum var ben masaüstünde hangi duvarkağıdını koyarsam koyayım kullanıcı giriş ekranımdada aynı duvr kağıdı oluyor otomatik olarak daha önce böyle sorunlar yoktu ayrıca defalarca temiz format armama rağmen sorun hala devam ediyor özel bir resimde kullanmıyorum ubuntunun varsayılan duvar kağıtları sırf şu olayı çözmek için günce 3-4 kez format atıyorum bilgisayarı yani benim masaüstündeki duvar kağıdım neden kullanıcı giriş ekranına yansıyor acaba ?

feritarslan feritarslan (303)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Çözüm :

    Open Your Terminal (Terminali Açın) :

    1. Step (Adım): "sudo xhost +SI:localuser:lightdm"

    2. Step (Adım): "sudo su lightdm -s /bin/bash"

    3.Step (Adım): " gsettings set com.canonical.unity-greeter draw-user-backgrounds 'false' "

    4.Step (Adım): "exit"

    5.Step (Adım): Again (Tekrar) "exit"

    6.Step (Adım): Reboot.

    NOT: forum.ubuntu-tr.net sayfasından cagriemer kardeşimize teşekkür ediyoruz.

    feritarslan feritarslan (303)