Ubuntu Üzerine Windows Nasıl Kurulur ?

Arkadaşalr selamın aleyküm hayırlı bayramlar ubuntu olan sisteme nasıl windows kurcam

andromobil andromobil (74)
2 hafta önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Dikkat: Bu işlem, veri kaybına yol açabilir. Kuruluma başlamadan önce tüm önemli verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Gereklilikler:

    • Windows 10 veya 11 kurulum medyası (USB sürücü veya DVD)
    • En az 20 GB boş disk alanı
    • İnternet bağlantısı

    Adımlar:

    1. Yedekleme:

    • Tüm önemli verilerinizi harici bir sabit diske veya bulut depolama alanına yedekleyin.

    2. Önyükleme Sırasını Değiştirme:

    • BIOS veya UEFI'ye girin.
    • Önyükleme sırasını Windows kurulum medyasının bulunduğu cihazı ilk sıraya taşıyın.
    • Kaydedip çıkın.

    3. Windows Kurulumu:

    • Bilgisayarı yeniden başlatın.
    • Windows kurulum medyasından önyükleme yapın.
    • Kurulum dilini ve klavye düzenini seçin.
    • "Özel kurulum" seçeneğini seçin.
    • Mevcut bir Windows kurulumunu seçin ve "Diski Biçimlendir" seçeneğini tıklayın. Dikkat: Bu, seçilen diskteki tüm verileri siler.
    • "İleri" butonuna tıklayın.
    • Windows kurulumunu tamamlayın.

    4. Sürücüler:

    • Windows kurulumu tamamlandıktan sonra, gerekli sürücüleri kurmanız gerekir.
    • Sürücüleri üreticinin web sitesinden veya Windows Güncelleme aracılığıyla indirebilirsiniz.

    5. GRUB Kurtarma:

    • Bilgisayarınız yeniden başlatıldığında, GRUB açılış yöneticisi görünecektir.
    • Windows'u seçmek için aşağı ok tuşunu kullanın ve Enter tuşuna basın.
    • Ubuntu'yu seçmek isterseniz, "Gelişmiş Seçenekler"e gidin ve ardından "Önceki Ubuntu sürümü"nü seçin.

    ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)
    1 hafta önce cevaplandı