Uncheckit nedir, nasıl kaldırılır?

Uncheckit nedir?

Uncheckit nasıl kaldırılır?

hakan hakan (15424)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Uncheckit nedir?

    Uncheckit  istenmeyen yazılımları kaldırma programı görünümünde bir tür potansiyel istenmeyen programdır.  Uncheckit diğer ücretsiz yazılımların içinde gömülü gelir.

    Eğer bilgisayarınızda Uncheckit programı varsa ve nereden geldiğini bilmiyorsanız muhtemelen ücretsiz bir oyun veya başka bir program kurduğunuzda Uncheckit kendini otomatik kurmuş demektir.

    Teknik olarak Uncheckit virüs değildir. Uncheckit potansiyel istenmeyen program yani PUPs olarak nitelenir.  Uncheckit  gibi yazılımlar sistem kaynaklarını tüketerek bilgisayarın dah yavaş çalışmasına sebep olurlar.

    Uncheckit  kaldırma

    1. Denetim Masasına gidin.
    2. Programlar ve Özelliklere gidin.
    3. Yüklü programlarda Uncheckit'i göreceksiniz.
    4. Sağ tuşla tıklayın ve kaldırı seçin.

    Eğer bu işlemden sonra Uncheckit programını kaldıramıyorsanız bilgisayarınız Güvenli Modda açın ve tekrardan yukarıdaki işlemleri deneyin.

    Daha sonra mutlaka

    1. Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır? ile bilgisayarınızı taratın.
    2. Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır? ile bilgisayarınızı taratın.

    Yukarıdaki işlemlerden sonra Uncheckit kaldırma işlemi bitecek ve siz Uncheckit uygulamasından kurtulacaksınız.

    hakan hakan (15424)