Unmountable boot volume hatası

Bilgisayar açılırken STOP 0x000000ED UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME hatası alıyorum.

Windows XP'de Unmountable boot volume hatası nasıl çözülür?

hakan hakan (15394)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu Unmountable boot volume hatasının  sebebi disk üzerinde dosya sisteminin hasar görmesi olabilir. Unmountable boot volume hatasını düzeltmek için aşağıdaki işlemleri uygulayın

    1. Windows XP CD'sini takın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

    Bilgisayarı Windows XP CD'sinden açın.

    2.Kur'a Hoşgeldiniz ekrana geldiğinde Windows onarmak için R tuşuna basın yazısını gördüğünüzde R tuşuna basarak kurtarma konsoluna girin.

    3. Kurtarma konsolunda Windows XP'nin kurulu olduğu sürücüyü seçin.

    4. Administrator, yönetici  parolasını sorduğunda parolayı girin  ENTER 'a basın, parolanız yoksa BOŞ bırakın ve ENTER'a basın.

    5.Komut satırında, chkdsk /r  yazın ve ENTER'a basın

    6. CHKDSK işlemi bittikten sonra exit  yazın ve ENTER'a basın. Bilgisayar yeniden başlayacak ve sorun çözülecektir.

    CHKDSK komutu /r parametresi ile birlikte sabitdiskinizi tarar ve hatalara karşı onarım işlemi gerçekleştirir.

    hakan hakan (15394)