Usb açılmıyor

USB açılmıyor. USB belleği açmak istediğimde RunDLL başlığı ile (dosya adı) başlatmada sorun - Belirtilen modül bulunamadı hatası alıyorum. Tamam butonuna tıkladığımda dosyalara erişemiyorum.

USB açılmıyor Belirtilen modül bulunamadı hatasının çözümü nedir?

cemkara cemkara (4215)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    USB açılmıyor Belirtilen modül bulunamadı hatasının çözümü nedir?

    USB belleğe erişemiyorsanız, USB belleği görüyor ve tıkladığınızda başlatmada sorun - Belirtilen modül bulunamadı hatası alıyorsanız, bu hatanın sebebi belleğe ve bilgisayarınıza bulaşan virüslerdir.

    Virüs bilgisayarınıza ve USB belleğe bulaştığında USB bellek tıklandığında otomatik olarak çalışacak dosyalar kopyalar. Bu dosyalar bir şekilde zarar görürse (dosya adı )başlatmada sorun - Belirtilen modül bulunamadı hatası mesajı karşınıza gelir.  Burada çalıştırılamayan dosya genelde virüse ait bir dosyadır ve hataya sebep oluyordur. USB açılmıyor Belirtilen modül bulunamadı hatasının çözümü için aşağıdaki adımları izleyin:

    Usb bellek açılmıyor  başlatmada sorun - Belirtilen modül bulunamadı hatasının çözümü:

    1. Öncelikle USB bellek üzerindeki dosyaları yedeklemeniz gerekiyor.
    2. USB içindeki dosyaları kopyalamak için  Bu Bilgisayar / Bilgisayarım altındaki arama bölümüne  F:\ * (F harfi usb sürüsünücün harfi olmalı) yazın ve enter tuşuna basın. Bu işlem ile F: sürücünüz yani USB belleğinizdeki tüm dosyaları arayıp ekrana getirmiş olacaksınız.
    3. Daha sonra sizin için önemli olan dosyaları alın ve masaüstüne bir klasör açarak içine kopyalayın.
    4. Bu işlemden sonra USB bellekteki dosyaları yedeklemiş oludunuz.
    5. Daha sonra USB belleğinizi biçimlendirin yani formatlayın.
    6. USB belleğiniz formatlanmıyor ya da hata alıyorsanız Disk yazmaya karşı korumalı hatası nasıl çözülür? linkindeki programlardan biri ile USB belleği biçimlendirin.
    7. Şimdi sıra geldi virüsün temizlenmesine.
    8. Virüsü temizlemek için, USB bellek bilgisayara bağlı durumdayken aşağıdaki programlar ile bilgisayarı tarayın.
    9. Önce Combofix ile bilgisayarı taratın. Combofix nedir? Combofix nasıl kullanılır? . Combofix oldukça pratik ve güçlü bir virüs temizleme aracıdır.

    10. Daha sonra komple bilgisayarı taramak için  aşağıdaki programlardan faydalanın. Bu programlar ücretsiz ve hepsi güçlü antimalware araçlarıdır:
      Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?
      HitmanPro nedir, nasıl kullanılır?

    11. Bu işlemlerden sonra hem USB bellek açılacak hem de bilgisayarınız virüslerden arındırılacaktır.

    USB bellek açılmıyor sorunun en temel sebebi virüslerdir bunu unutmayın. Virüsler usb belleklere bulaşarak başka bilgisayarlara kendilerini kopyalarlar.

    USB açılmıyor sorununu çözümü için yukarıdaki adımları eksizksiz yapmanız bilgisayarınızın performansını da arttırıacaktır. Daha sonra isterseniz kurduğunuz programları kaldırabilirsiniz.

    cemkara cemkara (4215)
    8 yıl önce cevaplandı

      • 1. Hata Şu an bu Klasöre Erişim izniniz yok.
      • Bu Klasöre kalıcı Erişimizni almanız için devam tıklatın.
      •
      • 2. Hata Bu Klasöre Erişim izniniz reddedildi.
      • Bu Klasöre Erişim izni almak için Güvenlik Sekmesini kulanmanız gerekli.
      •
      • Bu Hatanın Yönlendirmesiyle Güvenlik Sekmesi olmadığı için Giriş yapılamıyor bunun çözümü nedir?
      recep59 recep59 (1)