USB flash belleği hiç bir bilgisayar okumuyor

Arkadaşlar Merhaba,  canlı destek kanlından yardıma ihtiyacı olanlara ne kadar yardım etsek de demekki bizim başımada gelebiliyormuş :). İlk defa böyle bir sıkıntıyla karşılaştım usb flash belleğimi farklı portlara ,farklı bilgisayarlara takıyorum ses geliyor hatta bilgisayarda yeni sürücü algılandı diyip tik bile atıyor. Ama Bilgisayarım bölümünde gözükmüyor daha doğrusu "Çıkarılabilir Disk" olarak gözüküyor cd logosu ile içinede tıklanmıyor bile. Yani benim flash belleğimle bir alakası yok ama taktığım zaman dediğim çıkartılabilir disk geliyor. Usb flash belleğimde teknik bir sıkıntı var sanırım. Çeşitli yollar internette var ama flash belleğimin içindeki veriler benim için çok önemli. En azından en kötü ihtimal ile içindekilerini kurtarmam lazım.

notify notify (538)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    usb belleğinizdeki dosyalarınızı kurtarabileceğiniz bir program daha sonrada flash belleğinize format atrsınız

    burdan indirin

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      @candan ile aynı düşüncedeyim. Önce bir kurtarma programı ile USB bellekten verileri kurtarmayı dene. Örneğin Recuva programı ile bunu deneyebilirsin ya da yukarıdaki program ile deneyebilirsiniz. Örnek bir veri kurtarma nasıl yapılır: Silinen dosyaları geri getirme

      Daha sonra USB belleği formatlayabilirsin.Burada bazı format araçları var sırası ile bunları deneyebilirsin: Disk yazmaya karşı korumalı hatası nasıl çözülür?

      hakan hakan (15409)
      7 yıl önce cevaplandı

      • @hakan bey denedik dediklerinizi ama olmadı yani flash belleğimi okumuyor pc ama algılandı diye olurya iki tik işareti atıyor taktığım zaman ses dahi çıkarıyor aama @candan ile denedik olmadı notify 7 yıl önce
      • bellek bozuldu o zaman @emocan hakan 7 yıl önce