Usb Portları çalışmıyor

Bilgisayarımın usb portları çalışmıyor bu durumu nasıl düzeltebilirim. ön kısımdaki iki adet ve arka kısımdaki bir adet port çalışmıyor

mayder mayder (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

      Çalışmıyor çok geniş bir kavram. Biraz daha bilgi verseniz çok iyi olur.

      USB bir cihaz bağlayınca görmüyor mu?

      Hata mı veriyor?

      Bilgisayarınız masaüstü mü Laptop mu?

      Mac mi Pc mi?

      Linux mu var Windows mu?

      Eğer bağladığınız USB cihaz %100 çalışıyor ve sürücü gerektirmeyen bir USB cihazsa, örneğin USB bellek ve siz keslinlikle USB portların çalışmadığından eminseniz,

      PC kasa ise USB kablolar anakarta takılı mı kontrol edin.  Kablolarda bir sorun yoksa anakartınızın BIOS pilini çıkartarak anakartı resetleyin.

      İşe yaramazsa anakartınız arızalanmış olabilir.

      murat murat (12492)
      9 yıl önce cevaplandı

        Windows xp işletim sistemim var sorun usb aygıtı tanımıyor  işte resmi

        mayder mayder (1)
        9 yıl önce cevaplandı

        • Ne yaptın şimdiye kadar? Hangi çözüm girişimlerin oldu? Benim tavsiye ettiğim çözüm yolunu denedinmi? Denemediysen denemelisin. Ben bizzat kendi sistemimde (Windows 7) denedim ve % 100 başarı elde ettim. Hatta USB portlarımdan biri son iki seneden beri hiçbir tepki vermiyorduki o dahi normal çalışır hale geldi. Ayrıca eğer bir yardım istiyor ve ümit ediyorsan yardım etmek isteyenlerle diyalogta bulunmalısın. Bu senin menfaatine olur, çözüm bulmanı kolaylaştırır. temmuz 9 yıl önce
        • Eğer deneyipte başarılı sonuç alamadıysan bir daha dene. Olmadı yine bir daha.. Sonuç alana kadar.. Adeta zorla.. Belki eksik, yanlış yaptığın şeyler olabilir. Bu sebeple bir daha, bir daha.. Sonunda sonuç alabileceğini kuvvetle düşünüyorum. temmuz 9 yıl önce
        • Muratın tavsiyesindeki bios restlemenin (pil çıkarma) faydalı olabileceğinide düşünüyorum. Yani buda denenmeli. temmuz 9 yıl önce