usb virüs bulaşması

Merhaba

flash diskime virüs bulaştıktan sonra bazı dosyalar silindi. Virüs taraması yaptım. sonrayedekteki dosyaları tekrar usb ye atmak istedim ama mevcut olduğunu söylüyor ama dosyalar görünmüyor.

arzuaydgn arzuaydgn (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sorununuzun çözümü için size aşağıdaki adımları uygulamanızı öneriyorum.

    1. İlk olarak Bilgisayarım'ı açarak USB aygıtınızın harfini (c:, d:, e: gibi) öğreniniz.
    2. Ardından "Başlat/Arama" bölümüne "cmd" yazınız ve sağ tıklayarak "Yönetici olarak çalıştır"ı seçiniz.
    3. Açılan DOS ekranına USB aygıtınızın harfini yazınız ve Enter'a basınız.
    4. Sonrasında DOS ekranına dir yazınız. Böylece USB aygıtınızın içerisindeki tüm dosya ve klasörler gözükecektir.
    5. Daha sonra DOS ekranına attrib *.* -r -s -h /s /d yazınız ve Enter tuşuna basınız..

    2. Yol

    USB Hidden Folder Fix programını indiriniz. Browse butonuna basıp USB aygıtınızı seçiniz ve Yes! Unhide the folders! butonuna basınız.

    Böylece istediğiniz dosyaları ve klasörleri görünür hale getirebilirsiniz. Sonrasında ise silebilirsiniz veya zarar görmemişler ise kullanabilirsiniz.

    utkubayat utkubayat (885)
    9 yıl önce cevaplandı

      YAZDIKLARINIZI DENEDİM FAKAT DOSYA GÖRÜNMÜYOR DİYOR

      VAR OLAN DOSYAYI FLASH DİSKE ATTIĞIMDA DOSYA MEVCUT DİYOR ?

      arzuaydgn arzuaydgn (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • İlk yolu güncelledim, tekrardan denemenizi tavsiye ederim ve eğer çözüme ulaşamazsanız ikinci eklediğim yolu deneyebilirsiniz.. utkubayat 9 yıl önce