Usbye virüs bulaştı ve herşey silindi

Merhaba

Usbim de müziklerim vardı bugün usb-micro usb adaptörle telefonuma bağladım bütün gece kullanmıştım müzikleri düzenledim telefondan, bu sabah dinlemek için taktım biraz dinledim sonra bir baktım usb boş ve içinde tuhaf tuhaf dosyalar var. Araştırma yaptım dolu olup boş gözükmüyor (gizlediğini düşünmüyorum),  direk boş gözüküyor usb. Lost.dir dosyası var birkaç tane ve bir sürü tuhaf dosya var bu dosyaların ne uzantısı var nede boyutu (0bayt diyor). Birde 'removable disk' kısayolu var.

Usbyi bin kere taradım farklı uygulamalarla telefonumu zaten sürekli tarıyorum otomatik. Hep temiz çıktı ikiside, bilgisayara bulaşmasın diye dosyaları açmaya çalışmadım (biryerde açmayın yazıyordu)

İnternetten araştırdığım gibi görev yöneticisinden svchost.exe işlemlerine baktım yabancı kullanıcı yok. Yine internetten bulduğum yazıdan komut işlemine bişeyler yazıp dosyaları görünür yapmayı denedim kaynak bulunamadı dedi

Ne yapmam gerekiyor müzikleri kurtarabilir miyim?

Teşekkür ederim şimdiden

cerenceren cerenceren (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    USB ye virüs bulaşınca herşeyi silmez şifreler veyada  kısa yol olarak gözükür

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Evet kısayol var ama usb de tamamen boş gözüküyor ne yapmam lazım? cerenceren 7 yıl önce
    • kısa yol dosyalar açılabiliyor fakat bunu sizin yapmanız zor biraz candan 7 yıl önce
    • Peki usb yi temizleyip tekrar kullanabilir miyim sıfırdan? :( cerenceren 7 yıl önce
    • usbeyi en son dosyalarını kurtardıktan sonra biçimlendirip kulanabilirsiniz evet candan 7 yıl önce
    • şimdi önce dosyalarının açılması gerekir candan 7 yıl önce